Sõltuvusprobleemid

 

SA Viljandi Haigla akoholitarvitamise häire kabinet pakub abi alkoholiprobleemidega inimestele. Ravile minekuks ei ole vaja saatekirja. Teenust saavad nii ravikindlustatud kui ravikindlustamata isikud alates 18. eluaastast. Teenus on tasuta (v.a. ravimid, mille eest tuleb ise maksta). Raviteenuseid ei osutata joobes inimestele. Rohkem infot Viljandi Haigla koduleheküljelt.

 

SA Viljandi Haigla ravi- ja rehabilitatsioonikeskus pakub:

  • Kahjude vähendamise teenus (s.h mobiilne üksus) Ida-Virumaal
  • Võõrutusravi teenus Viljandi osakonnas
  • Statsionaarne rehabilitatsiooniteenus uimastisõltuvusega täisealisele inimesele Viljandi või Sillamäe osakonnas
  • Ambulatoorne rehabilitatsiooniteenus ehk järelteenus Tallinnas, Narvas ja Jõhvis.
  • Naloksooni kasutamise koolitamine nii kahjude vähendamise kui ka ravi- ja rehabilitatsiooniteenuse raames.  Rohkem infot Viljandi Haigla koduleheküljelt.

 

MTÜ Lootuse Küla tegevuse eesmärgiks on alkoholi- ja narkosõltlaste võõrutamine, rehabiliteerimine ja abistamine tavaühiskonda naasmisel. Rehabilitatsiooniprogramm ei ole kinnipidamisasutus, siia lähevad inimesed oma vaba tahte alusel enda elu muutma. Rohkem infot MTÜ Lootuse Küla koduleheküljelt.

 

Hasartmängusõltuvuse Nõustamisekeskus pakub abivajajatele nõustamist hasartmänguritele ja digisõltlastele. Keskus tegeleb hasartmängusõltuvuse ja digisõltuvuse (arvuti- ja internetisõltuvuse) hindamise, nõustamise ja psühhoteraapiaga. Teenus on rahastatud hasartmängumaksu vahenditest ja abivajajale tasuta.
Täpsem info keskuse veebilehelt  https://15410.ee/