2022. aasta kaasava eelarve ettepanekud

1. Koertepark Põltsamaal

Ettepaneku sisuks on luua turvalised tingimused, kus Põltsamaa linna ja valla koerteomanikud saaksid oma lemmikutega vaba aega veeta.  Park oleks hea ja turvaline koht, kus lemmik saaks joosta vabalt ja palli mängida, ilma, et ohustaks liiklust ning inimesi kes kardavad koeri. Lisaks annab see võimaluse korraldada koertele mõeldud näitust, mis omakorda toob linna uusi inimesi. Ettepanek sisaldab aia (koos topeltväravaga) väljaehitamist; 3 pingi, redelite, rõngaste ja slaalomipostide väljaehitamist. Samuti on hinna sisse arvestatud valvekaamera, laud ja väike mänguväljak.

Ettepaneku maksumus: 14 000 eurot

 

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

2. Laste mänguväljak lossihoovi
 
Kuulsasse kuningalossi vahva temaatilise mänguala rajamist ootavad pikisilmi paljud Põltsamaa lapsed ja lapsevanemad. Täna on mänguelemendid olemas pea igas suuremas Eesti linnuses. Ka Põltsamaa lastel on sama ootus. Ja ka eriline eelis, sest ainsana Eestis on neil päris oma kuningaloss, kus mängida kuningat, kuningannat ja rüütlimänge! Lossihoovi mänguala muudab kogu piirkonna peresõbralikumaks, sest lastele saab loodud veel üks tore paik, kus koos sõprade või perega elamuslikult aega veeta ning ennast arendada. Külastus muutub sisukamaks ja meeldejäävamaks ka kooligruppidele.
 
Ettepaneku maksumus: 15 000 eurot

 

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

3. Liis Lemsalu järvekontsert WPark rannas
 
Ettepaneku eesmärk on pakkuda teistmoodi ja eriline kultuuriline elamus ja kontserdinauding
Kesk-Eestis. Kontsert on hubane, mõnus ja möödub looduskaunis kohas Kamari järve kaldal
akustilise kvaliteetmuusika saatel. Lisaks kohalikele elanikele aitab sündmus tuua piirkonda
ka külalisi väljastpoolt maakonda, eelkõige naabermaakondadest, aga ka kaugemalt. Kontsert
aitab tõsta Põltsamaa kui turmismisihtkoha mainet.

 

Ettepaneku maksumus: 5000 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

4. Lustivere Kultuurimaja vabaõhulava tantsupõranda ehitamine

2008. ehitati Lustivere kultuurimaja vabaõhulavale tantsupõrand. Kuna aeg ja ilm teeb oma töö, siis ei saa enam tantsupõrandat kuidagi parandad, sest kandev konstruktsioon on pehkinud. Samuti on ka tantsupõranda lauad kohati mädad. Tantsijate jaoks on see ohtlik ja külaselts on sunnitud tantsupõranda lammutama. Eesmärgiks on kultuurimaja vabaõhulava ette uue tantsupõranda ehitamine 8 x10 - 80 m². 
 
Ettepaneku maksumus: 9000 eurot
 

 

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

5. Miniramp WPark terassi ja ranna vahelisele platsile

Ettepaneku eesmärk on luua kohalikele huvilistele veel üks koht, kus sõita rulade ja tõukeratastega. Kooli teritooriumil olevad rulapargi elemendid on vineerist, aegunud ning üsna ebamugava disainiga. Siia valmiks värske, lai ning hea raadiusega miniramp, mis oleks jõukohane alustajatele ning edasijõudnutele. Miniramp saaks olema betoonist ilusa disainlahendusega. See on ajas vastupidav ja madala müratasemega element. 
 
Ettepaneku maksumus: 8000 eurot
 

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

6. Pajusi mõisapargi jalgteede hooldustööd

Investeeringu eesmärgiks on korrastada Pajusi mõisapargis asuvad jalgteed. Korrastatud jalgtee parandab pargi külastuskorraldust ja on oma olemuselt Põltsamaa valla mainet toetav, kuna erinevatel suveüritustel külastab Pajusi parki palju külalisi. Olemasolevad jalgteed puhastatakse läbikasvanud kattest, kaetakse kruusasõelmetega, pinnas tihendatakse ja profileeritakse. Ettepanek on võimalik ellu viia koheselt.

Ettepaneku maksumus: 5700 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

7. Pajusi mõisapargi puistu uuendamine

Ettepaneku sisuks on uuendada Pajusi mõisapargi puistut uute puude ja põõsaste istutamise abil. Park on vananenud, hõre, pargis kasvavad saared ja jalakad on haaratud puuhaigustest ning iga tuulisema ilmaga väheneb pargis puude arv. Ettepanek on võimalik ellu viia vahemikus 1. septembrist kuni 31. oktoobrini, kuna vahepealsel ajal on vaja tagada pesitsusaegne rahu pargis elavatele nahkhiirtele ja lindudele. Uuendatud park parandab pargi külastuskorraldust ja on oma olemuselt Põltsamaa valla mainet toetav, kuna erinevatel suveüritustel külastab Pajusi parki palju külalisi.

Ettepaneku maksumus: 2500 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

8. Pisisaare discgolfi rada

Hetkel saab Põltsamaa vallas discgolfida ainult Kuningamäel, kuid talvel on see keerulisem
suusaradade tõttu. Ettepanekuga soovitakse rajada 10 korviga discgolfi rada Pisisaare Spordikeskuse ümbrusesse Põltsamaa valla maale. Discgolfi rada suurendab kohaliku omavalitsuse kodanike liikumisharrastuste aastaringset võimalust.
 
Ettepaneku maksumus: 4000 eurot
 
Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

9. Puurmani aleviku avaliku ruumi pingid ja prügikastid

Käesoleval hetkel on Puurmani alevikus jalakäijatele istumiskohtade arv ebapiisav. Olemasolevad pingid on amortiseerunud ning nende paigaldus kaootiline. Istumiskohtade asukoha kaardistamisel leiti, et vajalik on soetada uued pargi- ja tänavapingid ja paigaldada need alevikus inimeste jaoks oluliste liikumisteede vahetusse lähedusse, kõnni- ja pargiteede äärde. Vältimaks keskkonna reostamist sooviti kavandanud pinkide juurde soetada samuti tänavaprügikastid. Ühtekokku on plaanis paigaldada 15 pargi- ja tänavapinki ning 8 prügikasti.
 
Ettepaneku maksumus: 15 000 eurot
 

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

10. Põltsamaa - Esku kergliiklustee äärde  ja Esku koolimaja õue istepinkide paigaldamine

Ettepanekuga soovitakse paigaldada rajatava Põltsamaa-Esku kergliiklustee äärde seitse seljatoega istepinki. Istepingid pakuvad meeldivat võimalust „jalga puhata" või mõnusalt juttu ajada. Samuti on plaanis paigaldada Esku koolimaja õuealale 3 kiikpinki. Istepingid on arvestatud koos paigaldusega ja kohale toomisega.

Ettepaneku maksumus: 8300 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

11. Põltsamaa sise-skatepargi projekteerimine

Kuna olemasolevatest hoonetest ei ole ühtegi sobilikku, mis vastaks nii hinna kui ka kvaliteedi osas sise-skatepargi vajadustele, siis oleks vaja ehitada uus hoone. Hoone võiks tulla juurdeehitusena Felixhalli juurde. Hoone võiks olla 300-500m2, kus on erinevad atraktsioonid (grindboxid, rambid, kickerid, quarterid, railid). Ruumilahendus võiks olla selline, et oleks võimalik korraldada võistlusi (nt pealtvaatajate ala) ning lisaks võiks olla ruum rataste hooldamiseks. 
 
Uue hoone ehitamiseks on vajalik projekt, mis tuleb tellida projektibüroolt. Orienteeruv projekti koostamise hind on 7000-9000 eurot. 
 
Ettepaneku maksumus: 9000 eurot
 
Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel

 

12. Suvekohvik PAPAYA Põltsamaale

Põltsamaa jõgi ja kaunis veepeegel on piirkonna üheks magusamaks kohaks, mille ääres kevadel ja suvel valgeid õhtuid nautida ja tuttavatega aega veeta. Ettepaneku raames rajatakse Põltsamaa jõe äärde kaasava eelarve toel suvekohvik ehk Veski 15 hoone juures asuv väliterrass, mis pakub võimalusi veeta mõnusalt aega nii noortele kui ka vanematele külalistele. Kohvikus tegutsevad Põltsamaa piirkonna noored, kes õpivad kohvikutöö erinevaid tahke ja pakuvad oma tööd tehes kohviku külastajatele põnevaid maitseelamusi ning mõnusat atmosfääri. 

Ettepaneku maksumus: 15 000 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel. Ettepaneku esitajad esitasid kinnituse, et kohviku ala antakse rahastuse saades viieks aastaks avalikku kasutusse. Juhul, kui suvekohvik peatab tegevuse varem, loovutavad kohviku rajajad vallale kaasava eelarve eest soetatud vara. 

 

13. Varikatusega lauad ja grillimisvõimalus Tapiku külaplatsil

Et suurendada vaba aja veetmise võimalusi Tapiku külaplatsil, on tore kui seal asub paar katusealuselist ilmastikukindlalt lauda koos pinkidega ja statsionaarne grill, mis oleks kõigile avalikuks kasutamiseks. Tapiku külaplatsil toimuvad erinevad üritused- külapäevad, kohvikute päevad, kõrvitsapäevad, jaanipeod,suguvõsa kokkutulekud, võrkpallimängud peredega, sõpruskondade kokkusaamised. Sageli peatuvad suvel möödasõitjad, tulevad külaplatsile kiikuma ja pikniku pidama. Tapikut läbib ka Peraküla-Ähijärve eesti pikim RMK matkarada, matkalised puhkavad jalga ja kinnitavad keha.

Ettepaneku maksumus: 3400 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel
 

14. Välijõusaali rajamine Adavere tulevasele keskväljakule ja lillepostamentide, prügikastide ja pinkide paigaldamine mõisa juurde ja keskväljaku platsile

Projektiga tehakse algust Adavere  keskväljaku rajamisega, millest kujuneb Adavere aleviku süda koos erinevate võimalustega- lipuväljak, jõulu ajal  kuuseplats, välijõusaal, kiiged,  lauad-pingid jms. Lisaks vajab pisut ilmestamist mõisa ümbrus, et oleks silmailu nii oma kogukonna inimestele kui ka külalistele.  Plaanis on rajada seitsme elemendiga välijõusaal, kolm skulptuur-lillepostamenti, viis prügikasti ja betoonist  malelaud nelja pingiga.

Ettepaneku maksumus: 15 000 eurot

Hindamiskomisjoni otsus: osaleb rahvahääletusel