Aita meil arendada Põltsamaa valda, registreeri end valla elanikuks!

Põltsamaa vald asub Eestimaa ristteedel. Siin on palju imelisi inimesi, hästi arenenud ettevõtlus, mitmekesine kultuurielu ja väga hea avalike teenuste valik. Usume, et meie vallal on tulevikku olla veelgi parem.
 
Kutsume kõiki Põltsamaa vallas elavaid inimesi, kes ei ole oma elukohta registreerinud meie valda, end meile sisse kirjutama. 
 
  • Registreeri end meie valda ka siis, kui elad mitmes kohas, kuid veedad olulise osa oma päevadest meie vallas.
  • Kui Sa ei ole kindel, kuhu on registreeritud Sinu elukoht, kontrolli seda rahvastikuregistrist või helista telefonile 53593995.

Iga elanik on meile oluline!

  • Tänu teile saame arendada meie valla teenuseid lasteaialastele, õpilastele, siin elavatele ja töötavatele inimestele ja eakatele.
  • Saame arendada sportimis- ja vabaajavõimalusi.
  • Saame toetada kodanikualgatusi.
  • Saame luua ja pakkuda teile põnevaid kultuuri-, spordi jm vabaajasündmusi.
 

Kuidas me seda kõike teeme?

Põltsamaa valla eelarve koosneb kahest suuremast osast. Osa rahast meie valla arendamiseks tuleb erinevatest riiklikest toetusfondidest. Kõige suurema osa valla eelarvest määrab ära meie elanike arv ja nende maksutulu.

Praegu kehtiva seaduse järgi laekub kohalikule omavalitsuse üksusele 11,96% residendist füüsilise isiku maksustatavast tulust. See moodustab umbes poole valla eelarve tulude poolest.

Registreeri end Põltsamaa valla elanikuks enne 31. detsembrit, siis jõuab Sinu maksuraha valla eelarvesse juba 2023. aastal!

Elukoha registreerimine on oluline selleks, et saaksime omavalitsusena planeerida ja osutada avalikke teenuseid. Toetuste ja teenuste taotlemine, samuti valimistel osalemine toimub üksnes registreeritud elukoha põhiselt.

Kuidas registreerida end Põltsamaa valla elanikuks?

 E-rahvastikuregister – logi sisse ID-kaardi või Mobiil-IDga ning esita elukohateate avaldus.
 E-postiga – saada digitaalselt allkirjastatud elukohateate avaldus aadressile eveli.kirsipuu@poltsamaa.ee, elukohateate avalduse kohta saad rohkem lugeda valla kodulehelt 
 Posti teel – prindi välja elukohateate avaldus, täida see ning saada aadressile Lossi tn 9, 48104 Põltsamaa (lisa koopia isikut tõendava dokumendi isikuandmetega leheküljest)
 Põltsamaa Vallavalitsuses (Lossi 9 II korrus) – täida elukohateate avaldus vallamajas esmaspäevast neljapäevani kell 8.00-17.00 või reedel kell 8.00-15.45 (lõuna 12.00-12.45)