Põltsamaal valmis esimese Eesti trikoloori õiges mõõdus koopia (AK 24.04.2014)

Esimese sinimustvalge trikoloori valmistaja auks avati Põltsamaal lipuväljak (AK 04.06.2014)

Põltsamaa kingib Eestile inimlipu

 

Juba Põltsamaa linna 93. sünnipäevaks saab Roosisaar ajutiselt uue ilme. Sinna kerkib lava ja tegevustelk, euroalustest 15 istelava, kaablirullidest lauakesed, väliraamatukogu ja retrobussist kujundatud pop-up kohvik.

RUUMEKS ehk ruumieksperiment Roosisaarel püüab avardada meie arusaama Põltsamaa linnasüdamest. Kui seni oleme harjunud pigem Roosisaarest läbi jalutama, siis ajutine mööbel ja tegevuskeskkond pakub võimaluse aja maha võtta ja vaadata Põltsamaa linnale senisest veidi erineva pilguga.

RUUMEKS toimub kahel nädalal, 1.-14. juulini. Igasse päeva oleme loonud vähemalt neljatunnised aknad, mil on avatud kohvik, laval teeb keegi muusikat ja mõnel päeval toimuvad ka töötoad.

Programm sõltub paljuski ilmast. Kehva ilmaga jätame endale õiguse tegevusi piirata või vajadusel isegi ära jätta. Erandiks on 12. juuli ja 14. juuli.
 

12. juulil annab Roosisaarel kontserdi Mari Kalkun. Kell 20 algava kontserdi korraldamist toetab Romec Metall ja sellest tõotab kujuneda Ruumeksi üks meeldejäävamaid hetki.

14. juulil on aga Roosisaar lossipäevade tegevuspaigaks. Toimub grillimisvõistlus "Põltsamaa valla maitse", väljas on kohalikud toidutootjad. Toimuvad sportlikud ettevõtmised.

 

Ajakava 3. juunil

Kell 18.30 - 19.30 kogunemine Pajusi mnt ja Lille tn nurgal.

Pildistamine.

Rongkäik esimese sinimustvalgega seotud ajaloolistes paikades.

Kontsert kultuurikeskuse juures. Esinevad Ivo Linna, Tõnis Mägi ja Antti Kammiste.

Päikeseloojangul sümboolse lipu üleandmine Otepääle.