Sotsiaaltransporditeenuse osutamine

 

Sotsiaaltransporditeenust on õigus saada  puudega isikul või ka isikul, kellel puue ehk funktsioonihäire takistab isikliku või ühissõiduki kasutamist (nt ratastooliga ei pääse bussi, pime inimene ei näe bussi peale minna, liikumis- või nägemisfunktsioonikahjustuse tõttu ei saa inimene juhtida isiklikku sõiduvahendit). Inimesele võimaldatakse tema vajadustele vastava transpordivahendi kasutamine tööle või õppeasutusse sõitmiseks ning avalike teenuste kasutamiseks.

Avalikeks teenusteks loetakse:

  • haridusteenuseid (nt lastehoid, lasteaed, kool);
  • tervishoiuteenuseid (sh nt perearsti, eriarsti külastamine, samuti haiglasse minek, apteegi külastamine);
  • postkontori külastamine vajalike postiteenuste kasutamiseks;
  • pangakontori külastamine inimesele vajalike finantstehingute sooritamiseks;
  • kommunaalteenustega seotud asjaajamisteks;
  • sotsiaalteenuste kasutamiseks, (sh sotsiaaltöötaja vastuvõtule minek, päevakeskuse külastamine, rehabilitatsiooniteenuste saamine jne).

Sotsiaaltransporditeenust osutatakse üldjuhul Põltsamaa vallale kuuluva sõidukiga ette tellimisel, tellitud ajal ja suunal. Kui inimese erivajadus nõuab eritransporti, korraldab sotsiaaltöötaja tema vajadustele vastava eritranspordi.

Sotsiaaltransporditeenus on tasuline teenus. Põltsamaa Vallavalitsuse poolt osutatava teenuse hinna on kehtestatud Põltsamaa Vallavalitsus ning teenuse hind ühe läbitud kilomeetri kohta elektriautoga on 20 senti kilomeeter ja teiste sõidukitega 30 senti kilomeeter. Kui vallavalitsus ei korralda teenust ise, vaid kasutab teiste teenuseosutajate abi, siis on teenuse hinnaks nende määratud hind.

Hinnakiri

Sotsiaalteenuste hindade kehtestamine

Õigusaktid
 
Lisainformatsioon
Sotsiaaltöö spetsialist Helina Kalev, tel 5193 4166, e-post helina.kalev@poltsamaa.ee
Sotsiaaltöö spetsialist Kelli-Ann Kovljašenko, tel 5191 6930, e-post kelli-ann.kovljasenko@poltsamaa.ee
Sotsiaaltöö spetsialist Anna-Maria Kazakov, tel 5429 0706, e-post anna-maria.kazakov@poltsamaa.ee

Taotlemine

Sotsiaaltransporditeenuse saamiseks peab sotsiaaltransporti saama õigustatud isik esitama sotsiaalosakonnale vähemalt kolm tööpäeva enne teenuse vajadust taotluse, milles tuleb esitada sotsiaaltransporditeenuse vajaduse aeg ja sihtkoht või marsruut. 
 
Teenuse taotlemiseks on kaks võimalust:
 
Taotluse koostamiseks tuleb end iseteeninduskeskkonnas identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga.

 

2. Esitage sotsiaalosakonnale põhjendatud taotlusTäitke taotluse vorm ja saatke see digiallkirjastatuna aadressile info@poltsamaa.ee või saatke või tooge paberil allkirjastatuna vallavalitsuse kantseleisse aadressil Põltsamaa Vallavalitsus, Lossi 9, Põltsamaa linn 48104.

Sotsiaaltöötaja hindab abivajadust ja teavitab avaldajat otsusest. Kui inimesel on õigus teenust saada, aitab meie töötaja leida inimesele sobiva teenusepakkuja.

 

Vormid

 
Hea teada!

Isikul, kellel ei ole õigus saada sotsiaaltransporditeenust, on võimalik transpordiks tellida takso. Taksoteenust osutavad Põltsamaa piirkonnas

  • Laire Soom, tel. 58005868
  • Aivar Antsmaa, tel. 5270483.