LTT valdkonna huviharidus

7.03.19

 

Teadushuvihariduse ümarlaud 30. aug 2017 Põltsamaa ÜGs.

Õppereis heade praktikatega tutvumiseks  - 30. nov 2017 Tartu Smark Makerlabi külastus.

Pilootteadusring Noorte Kiviuurijate Selts (geoloogiaring) alustas tegevust 2017. a novembris.

Ringi juhendaja: Toomas Annuk tel 5544507, toomas.annuk@poltsamaa.edu.ee

Noorte Kiviuurijate Seltsi kuuluvad Põltsamaa piirkonna 7. - 9. klassi õpilased, kes tahavad kivimitega lähemalt tuttavaks saada. Geoloogiaringi raames toimuvad kokkusaamised üldjuhul kaks korda kuus, kohtutakse klassiruumis ja käiakse õppesõitudel, et uurida ja vaadelda kivimiriiki vahetult looduses.

Novembri ja detsembrikuu teema „Kivimimaalilm" - uuriti kivimeid ja toimus õppekäik Kalana Otisaare karjääri ja tutvumine AS Kaltsiit tegevusega ja Puurmani mõisakompleksi.

Veebruari ja märtsikuu teema „Geoloogia. Eelajaloolised asukad" - pandi kokku puslesid, toimus õppekäik Tartu Ülikooli Loodusmuuseumisse, teadmisi prooviti geoloogia mälumängus. Lisaks oli külas lektor Margus Saavik, Rakendusgeodeesia ja Ehitusgeoloogia Inseneribüroo OÜ Tartu osakonna insener. Noored said teda, kuidas toimub maapinna geoloogiline uurimine.

Aprillis toimus õppekäik Paide Vallimäele ja Ajakeskusesse Wittenstein. Maikuus ehitati vulkaani ning tutvuti pinnavormidega Lõhavere linnamäel.

6. oktoobril 2018 toimus õppereis Eesti Põhjarannikule. Õpilased uurisid Türisalu pankrannikut, vaatlesid Keila juga, jälgisid Pakri poolsaarel mere uuristavat tegevust, külastasid Muula mägesid ja Paldiski linna.

 

Toimetaja: MARELLE MÄND