Uudised ja teated

Uudsed veearvestid hoiatavad Põltsamaa korteriomanikke veelekete eest

Eesti telekomiettevõte Levikom alustab Põltsamaa korteriühistutele asjade interneti võrgus töötavate nutikate veearvestite paigaldamist, mis lisaks veenäitude kauglugemisele hoiatavad korteriomanikke ka veelekete puhul. 
 
Levikomi 5G ja asjade interneti valdkonna juhi Ove Tüksammeli sõnul tunneb üha rohkem korteriühistuid huvi kaugloetavate veearvestite vastu. "Kui elektrinäitude kauglugemisega on kõik juba harjunud, siis üha rohkem kasvab teadlikkus sellest, et kaugloetavaks saab muuta ka vee-, gaasi- ja küttearvesteid. Nii jääb ära korteriomanikelt ükshaaval arvestinäitude kokkukogumine, väheneb ühistu juhatuse halduskoormus andmete kogumisel ning kindlasti on kauglugemine täpsem ja vähendab vigu," sõnas Tüksammel. 
 
Kaugloetavate veearvestite paigaldamiseks tuleb kõikides korterites veearvestid uute vastu välja vahetada või paigaldada olemasolevale arvestile sensorseade. Kõiki seadmeid on võimalik ka rentida. Kaugloetava veearvesti sensor edastab andmed otse ühistule või vee-ettevõttele. "Teenus toimib üle avaliku NORAnet võrguühenduse, korteriühistu ei pea looma kohalikku võrgusüsteemi. Asjade internetis töötavate seadmete eelis on pikk aku eluiga, seadmed kestavad minimaalselt 10 aastat," lisas Tüksammel. Levikom võrgus töötavad eri tootjate kaugloetavad arvestid, näiteks Axioma, Zenner, BMeters, Apator, Itron jt. 
 
"Meie lahendus sobib igale eramule, kortermajale ja ärihoonele ning näitude kauglugemise jaoks vajalik investeering on taskukohane igale ühistule. Oluline uuendus on ka see, et edaspidi saavad ühistud tellida veelekete puhul teavitamise, lekke puhul saab korteriomanik SMSi ja nii saab kõige hullema ära hoida," kirjeldas Tüksammel Levikomi lahendust. 
 
Levikomi kauglugemissüsteem on võimalik integreerida enamike kinnisvarahalduses kasutusel olevate tarkvaradega, näiteks korteriühistute poolt laialt kasutatava arveldussüsteemi Korto kliendid saavad veearvestite näidud automaatselt. Levikom on tegelenud kortermajade, ärikinnisvara ja eramute vee-, gaasi-, kütte- ja elektriarvestite näitude kauglugemise lahenduse väljatöötamise ja juurutamisega ligi kaks aastat.
 
 
Lisainfo: 
Peep Põldsamm, Levikomi tegevjuht
Tel: 545 10100, e-post peep.poldsamm@levikom.ee