Uudised ja teated

Prügimaksete tasumisest Swedbanki klientidele

Vallavalitsuse poole on pöördunud inimesed, kes kurdavad, et pärast jäätmevedaja vahetust Põltsamaa piirkonnas pole võimalik enam arvete tasumiseks sõlmida püsimakse korraldust Swedbankiga. 
 
„Muret valmistab see eeskätt eakatele, kel puuduvad oskused ja võimalused panga iseteeninduse kasutamiseks. Mitmed on ka raskendatud liikumisvõimega, mis ei võimalda neil mugavalt kasutada Jõgeva või Tartu linnas asuvaid pangakontoreid," ütles vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi.
 
Põltsamaa Vallavalitsuse majandusosakond pöördus sel teemal Eesti Keskkonnateenused AS kui ka Swedbank AS poole, et välja selgitada võimalikud lahendused.
 
Jäätmevedaja sõnul lõppes neil 1. aprillist 2020 leping Swedbankiga e-arvete ja püsimakselepingute sõlmimiseks: sellest päevast ei ole enam Eesti Keskkonnateenuste klientidel võimalik sõlmida pangaga püsimakselepinguid ja tellida e-arvet Swedbanki. Muudatus puudutab vaid uusi soovijaid.
 
Kliendid, kellel oli enne 1. aprilli Swedbankis kehtiv e-arve leping või püsimakseleping, saavad tavapäraselt oma arved panka ja ka arved makstud, teatas Eesti Keskkonnateenused AS.
 
Swedbank AS soovitas prügimakse lisada pangakontoris või internetipangas määratud maksete loetellu. Siis on võimalik ülekanne teha pangaautomaadi kaudu deebetkaardiga. Juhul kui klient omab teleteenuste lepingut ja autentimisvahendit, saab ta ülekandeid teha ka telefoni teel (6 310 310).
 
Küsimuste ja probleemide korral soovitab pank ühendust võtta telefoni teel, siis saab võimalikud lahendused personaalselt kliendiga läbi arutada.
 
SEB Pangas ning LHV Pangas saab jätkuvalt tellida e-arveid ja sõlmida püsimakselepinguid.