Uudised ja teated

Põltsamaa Muusikakooli ehitustööd on lõpusirgel

Märtsi lõpus alanud Põltsamaal Lille tn 2/4 õppehoone ümberehitustööd on jõudmas lõpusirgele. Tööde lõppedes on plaanis sinna kolida Põltsamaa Muusikakool.
 
Vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi sõnul käib praegu hoone teisel korrusel saali ja õpetajate toa ehitus. Samuti on käsil uste vahetus, liistude panek ja värviparandused. Kolmandal korrusel on jäänud viimased viimistlustööd  ja uste paigaldus.
 
"Lisaks tuleb hoonesse paigaldada veel evakuatsiooni keerdtrepp ja tuletõkkeuksed.  Lõpetamisel on ka ventilatsioonisüsteemi ehitus ja toimub uue küttesõlme häälestamine," ütles Liivamägi.
 
Lepingujärgselt peaks ehitus lõppema 15. septembriks. Mõned tööd - garderoobi ümberehitus ja sinna lisaukse paigaldamine - jäävad oktoobrisse.
 
Ümberehitustöid teostab OÜ 3 SELTSIMEEST, kes on õppeklassideks välja ehitanud 1930ndatel rajatud koolimaja pööningukorruse ning muutnud teise korruse ruumiplaneeringut. Samuti on parandatud hoone energiatõhusust, et see vääriks energiamärgist A praeguse D asemel.
 
Ümberehitus läheb maksma kokku umbes 650 tuhat eurot, millest valla omaosalus on 186 tuhat eurot. Ülejäänud tuleb Euroopa Liidu energiatõhususe meetmest ja COVID-19 riiklikust toetusmeetmest.