Uudised ja teated

Maanteeamet kutsub esitama kandidaate Liiklusohutuse auhinnale

Juba 11. korda annab Maanteeamet välja Liiklusohutuse auhinda, millega tunnustatakse liiklusohutuse ja -hariduse edendajaid. Maanteeamet kutsub kõiki asutusi, ettevõtteid ja üksikisikuid esitama oma kogukonna säravaid inimesi, liiklusohutustegusid ja -sündmusi.
 
Auhinna nominente saab esitada hiljemalt 21. oktoobriks. 
 
Auhinnad antakse välja seitsmes kategoorias, sh nii regioonipõhiselt kui ka üleriigiliselt:
  • Kohaliku omavalitsuse auhind,
  • Vastutustundliku ettevõtte auhind,
  • Liiklusohutuse eeskuju auhind,
  • Aasta üllataja auhind,
  • Koostööpartneri auhind,
  • Sündmuse auhind,
  • Õpetaja auhind (lasteaedade ja koolide õpetajad, autokoolide õpetajad ja liikluskoolitajad ning noorsootöötajad ja vabatahtlikud).
Igal aastal jõuab meieni nii säravaid tudengite lõputöid kui ka kodanikualgatusi, mis väärivad kindlasti suurt kummardust kõigilt liiklejatelt.
 
2018. aastal pälvis üleriigilise koostööpartneri kategoorias tunnustuse Aigar Vaigu ja "Rakett 69", regioonidest sai kokku tunnustatud üheksa kooliõpetajat, pärjatud viis vahvat liiklusohutusalast sündmust, vastutustundliku ettevõtte auhinna sai Gjensidige kindlustus, aasta üllatajad olid liiklusohutuse valdkonnas  Delfi sotsiaalkampaania ja üleskutse sõidukijuhtidele "Roolis ei loe!" ning Eesti Kunstiakadeemia enda nähtavaks tegemise meistriklass ja näitus "Illuminatsioon" ja liiklusohutuse kohaliku omavalitsuse auhinna Saaremaa vald.
 
Kandidaate saab esitada  e-posti aadressile diana.okas@mnt.ee või posti aadressile Vallikraavi 2, Rakvere 44314, pealkirjaga "Liiklusohutuse auhind". Kandidaadi üles seadmiseks tuleb esitada ettepanek, kus põhjendatakse nominendi esiletõstmist. Vajalikud dokumendid on leitavad Liikluskasvatuse koduleheküljel (http://www.liikluskasvatus.ee/taiskasvanud/koostoo/tanuuritus/).
 
Tunnustuse pälvivad isikud valib välja Maanteeameti moodustatud komisjon. Tunnustuse saajaid tänatakse 28. novembril toimuval pidulikul vastuvõtul.
 
Maanteeameti Liiklusohutuse auhinda antakse välja alates 2009. aastast. Auhinna eesmärk on väärtustada ning avaldada tunnustust isikutele ja organisatsioonidele, kes on isikliku eeskuju, tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud liiklushariduse korraldamise või liiklusohutuse arendamisega.