Uudised ja teated

In Memoriam Eino Georg (5.02.1945 – 30.06.2020)

Eino Georg  sündis 5. veebruaril 1945. aastal Omski oblastis. 
 
Olles omandanud Tartu Muusikakoolis orkestriartisti, muusikakooli trompetiõpetaja  ja isetegevusliku puhkpilliorkestri juhi kutse asus ta 1.augustil 1966. aastal puhkpilliõpetajana tööle Põltsamaa Muusikakooli, kus ta töötas kuni pensionile siirdumiseni 2014.a. jaanuaris.
 
Pea 48 tööaasta jooksul õpetas Eino Georg muusikakoolis nii puu- kui vaskpillimängijaid ning tema õpilastest võiks kokku panna mitmesajaliikmelise puhkpilliorkestri. Südamega tehtud töö on aastate jooksul pälvinud ka palju tunnustamist - Eino õpilased on aastate jooksul võitnud auhinnalisi kohti vabariiklikel ja ka rahvusvahelisel konkursil „Trompeti talendid".
 
Täna jätkavad mitmed tema endised õpilased pedagoogitööd erinevates muusikakoolides või on orkestrandid nii kutselistes kui ka isetegevuslikes orkestrites.
 
Paralleelselt põhitööga muusikakoolis oli Eino Georg palju aastaid koos Voldemar Lemmiku ja Lembit Vingiga nii Põltsamaa Kultuurimaja kui ka Põltsamaa Keskkooli puhkpilliorkestrite dirigendiks. Nende orkestrite juures tehtud aastatepikkune töö on kindlasti üks põhjustest, miks mõlemad orkestrid tegutsevad ka praegu.
 
Orkestrijuhina juhatas Eino Georg Põltsamaa kultuurimaja orkestrit aastatel 1966 - 1972 ja 1985 - 1995, Põltsamaa Keskkooli puhkpilliorkestrit 1978 - 1996 ning Jõgeva linna puhkpilliorkestrit 1997 - 2002.
 
Ta on olnud mitmete maakondlike laulupidude üldjuhiks. 1993. aastal juhatas ta puhkpillorkestrit kogunisti VII Noorte laulupeol. 
 
Eino Georgi suure pühendumusega tehtud tööd noorte muusikute koolitamisel ning Jõgevamaa puhkpilliorkestrite järjepidevuse hoidmisel tunnustas Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp  teda 2014.aastal elutöö preemiaga.
 
Eino mängis palju aastaid trompetit Vabariiklikus Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestris, erinevates tantsuorkestrites ning Põltsamaa tavandiorkestris. Eino Georg oli mitmete lugude autoriks Põltsamaa Jahisarveansamblile.
 
Ta oli ka väga tuntud pillimeister, kes seadis aastakümnete jooksul sajad erinevad puhkpillid taas mängitavaks.
 
Kuigi Eino Georg oma elu lõpuperioodil enam aktiivselt pedagoogi- ja dirigenditööga ei tegelenud, siis kogenud noodiseadjana panustas ta oma viimse elutunnini. Eino lahkumisega on puhkpillikogukond kaotanud olulise inimese.
 
Mälestab Põltsamaa Muusikakool