Uudised ja teated

Ämmaemanda vastuvõtud Põltsamaal

Seoses Põltsamaa Perepesa loomisega täienesid Põltsamaal ka võimalused tervishoiuteenustele. Kui seni on pidanud Põltsamaa valla naised ämmaemanda visiidile minema suurematesse keskustesse, siis nüüdsest saab seda teha ka Põltsamaal.
 
SA Põltsamaa Tervises (Lossi tn 49)  võtab vastu ämmaemand Ülle Piiskoppel, kes osutab  ämmaemandusteenust kõigile, kes soovivad konsultatsiooni naise tervisega seotud küsimustes. Ambulatoorsele vastuvõtule on oodatud naised raseduse tuvastamiseks ja jälgimiseks, sünnitanud naised sünnitusjärgseks kontrolliks ja edaspidiseks kontratseptsiooniks. Vastuvõtt toimub kolmapäeviti SA Põltsamaa Tervises kell 12.00-17.00. Vastuvõtule saab registreerida telefonil 77 51 248.
 
Ämmaemand teostab ka sünnitusjärgseid koduvisiite, mille eesmärgiks on sünnitusest taastumise ja lapse kohanemise hindamine, toimetuleku toetamine ja nõustamine (imetamine, vastsündinu hooldustoimingud) kodus. Koduvisiit toimub lapse esimesel elukuul, võimalusel  enne beebi esmast visiiti perearsti juurde. 
 
Ka imetamisnõustamiseks ei pea enam pöörduma Tartusse, vaid saab abi kohapealt. Tulevikus on plaanis jututoad imetavatele ja beebiga kodus olevatele vanematele, et anda vastuseid lapse toitmise ja hoolitsemisega seotud küsimustes.
 
16. oktoobril alustab ämmaemand Ülle Piiskoppel Põltsamaa Perepesas (Lossi tn 47) Perekooli läbiviimist, mis on mõeldud lapseootel peredele. Perekooli võib tulla nii kaaslasega kui üksi. Perekool toimub seitsmel järjestikusel kolmapäeval kell 17.30-19.00 aadressil Lossi 47 Põltsamaa Perepesa ruumides.
 
Perekoolis toimuvad järgmised loengud:
  • 16. oktoober – rasedus
  • 23. oktoober – sünnitus
  • 30. oktoober – sünnituse valutustamine
  • 6. november – tugiisiku abi sünnitusel (aktiivõpe)
  • 13. november – imetamine
  • 20. november – vastsündinu hooldus (aktiivõpe)
  • 27. november – sünnitusjärgne periood
Soovitame osaleda kogu loengusarjas, samas on võimalus osaleda ka üksikutes loengutes. 
Registreerumine ja info: poltsamaa@perepesa.ee, tel 5346 4029 
 
Ühe loengu osalustasu on 3 eur/in, kaaslasega tulles 2.50 eur/in. Osaledes kõigis seitsmes loengus on osalustasu 15 eurot. Osalustasu palun kanda Põltsamaa Vallavalitsuse arveldusarvele:
Swedbank EE732200221027219750
SEB EE171010152000462007
Selgitusse märkida: Perekool, osaleja(te) nimi/nimed ja koolituskuupäev(ad).
 
Hea meel on tõdeda, et olulised teenused perede toetamiseks on tulnud inimestele lähemale ning igal nädalal on võimalik saada tervisealast nõustamist kogenud ämmaemandalt.
Rõõmsa kohtumiseni Põltsamaa Perepesas ja Tervisekeskuses!
 
Jälgi infot fb Põltsamaa Perepesa ja www.perepesa.ee