« Tagasi

Saame tuttavaks! Põltsamaa valla planeeringuspetsialist Mait Rei

1. märtsil alustas Põltsamaa vallavalitsuses planeeringuspetsialistina tööd Mait Rei.

Mait- tere tulemast! Palun räägi natuke endast. Kust oled pärit, kus õppinud ja varasemalt töötanud?

Olen pärit Kose alevikust Harjumaalt. Gümnaasiumihariduse omandasin Kose Keskkoolis ning ülikooliõpingud möödusid Tartu Ülikoolis inimgeograafia erialal. Lisaks olen olnud vahetusüliõpilane ka Joensuu Ülikoolis regionaalplaneerimise erialal. Viimase viie aasta jooksul olen töötanud nii Harku, Lüganuse, Jõhvi Vallavalitsuses kui ka Narva Linnavalitsuses- planeeringute või GIS-spetsialistina. Varasemalt möödus ligi 15 aastat haridussektoris- TTÜ ja EBS lektorina (regionaalareng, planeeringud, majandusgeograafia) ning õpetajana gümnaasiumites Ida-Virumaal ja Viljandimaal. Võib öelda, et minu töökogemuste pagas on mitmekesine- sealt leiab veel ametinimetusi nagu investeeringuagent, regionaalplaneerimise spetsialist, projektijuht/-ekspert ja ka vabatahtlik välismaal (Aasias), lisaks olen läbi viinud ka hulgaliselt koolituskursusi.

 

Miks otsustasid kandideerida Põltsamaa Vallavalitsuse planeeringuspetsialisti ametikohale?

Esimene töisem kokkupuude tekkis Põltsamaa Vallavalitsusega poolteist kuud tagasi, kui pakkusin võimalust koostada Põltsamaa vallale kui oma uue elukoha omavalitsusele oma geoportaal sarnaselt mitmete teiste omavalitsustega. Vastav huvi ja vajadus oli teatud määral olemas, aga valla põletavamate küsimuste hulka see ei kuulunud. Kui peaaegu samal ajal kuulutati välja planeeringuspetsialisti konkurss, siis köitis selle juures võimalus leida kodukohas osaajaline erialane töö.

Kuidas oled olnud varasemalt seotud Põltsamaaga?

Põltsamaa linnaga seob mind mõned kuud elukoht ja nüüd ka töökoht. Sarnaste väärtushinnangutega koguduse sõpradega olen tihedamalt suhelnud juba ka varasematel aegadel ning aastate jooksul on kutsutud siia korduvalt ka kõnesid pidama.

Millised on Sinu peamised tööülesanded?

Peamisteks tööülesanneteks on valla planeeringutega seonduv: detail-, eri- ja üldplaneeringu menetluste korraldamine. Lähimad suuremad tööd on seotud valla üldplaneeringu ja Põltsamaa tuuleparkide eriplaneeringu menetluste lõpuleviimisega ning erinevatesse faasidesse jõudunud detailplaneeringute menetluste jätkamisega. Tõenäolise lisaülesandena saab tuua välja valla ruumiandmete platvormi või vastava menetluskeskkonnaga seonduvad küsimused. Näiteks valmiva üldplaneeringuga koostatud ajakohaseid andmekihte on võimalik kasutada nii igapäevaste (teedehooldus, haljastus jms) probleemide lahendamise korraldamisel kui ka tõenduspõhiste ruumianalüüside läbiviimisel.

Mil määral oled varem puutunud kokku tööga omavalitsuses?

Nagu eespool mainitud, siis viimase viie aasta jooksul olen töötanud kohalikes omavalitsustes, kuigi mõningane kogemus esineb ka aastakümnete tagusest ajast (üldplaneeringud, arengukavad). Kogemust võib hinnata suhteliselt mitmekesiseks, kuna varieerub planeeringutest kuni geoinformaatika ja arenduseni.Planeeringud vajavadki kaasajal mahukat ruumiandmete kogumit ja hinnangute kohaselt moodustavad need umbes 80% kõigist KOV-ile vajaminevatest andmetest. Loodetavasti osutub vastav kogemuste- ja teadmiste pagas väärtuslikuks praegusel ametikohal.

Millised on Sinu hobid ja huvid? Millega tegeled vabal ajal?

Suur osa vabast ajast kulub vabatahtlikule tööle piibliõpetajana. Seejuures tuleb tõdeda, et paljud Eestis elavad inimesed hindavad enda piiblialaseid teadmisi piisavateks, aga asjaga lähemalt tutvudes on selgunud suuri vajakajäämisi. Sõpradega koos olles on meeldiv üheskoos laulda ning vahel selleks ka pill (viiul) kätte võtta. Mõnikord on olen leidnud innustust panna kirja ka mõni laul, reisiraamat või isegi romaan, kuigi siiani pole trükimusta näinud muud kui tööga seotud väljaanded. Töise, ekraanitaguse elu tasakaalustamiseks püüan tihti viibida ka looduses: jalutades, matkates või siis ka orienteerudes.

 

Tere tulemast ja jõudu tööle!