Medi häirenupp

Paljudel meist on eakaid lähedasi, kes küll põhimõtteliselt ise hakkama saavad, ent kellel teatud määral ikkagi silm peal tuleb hoida. Sellises olukorras võib kasu olla häirenuputeenusest, mida firma Medi pakub Eestis alates 2010. aastast. 
 
Häirenupp on randmel või kaelas kantav veekindel kellataoline seade, mida eakas või ka liikumispuudega inimene saab hädaolukorras (kui ta on kukkunud, kui teda tabab terviserike, kui puhkeb tulekahju vms) vajutada. Pärast nupule vajutamist helistab spetsiaalne käed-vabad hoolekandetelefon, mis inimese koju paigaldatud, Medi kõnekeskuse operaatorile, kes selgitab hättasattunuga suheldes välja abivajaduse ning saadab kohale sugulase, naabri, sotsiaaltöötaja või raskemal juhul asjakohase operatiivteenistuse. Kui mobiiltelefoni eakas inimene tavaliselt käepärast ei hoia, siis häirenuppu saab ta kogu aeg randmel hoida. Tänapäevastel häirenuppudel on ka kukkumisanduri funktsioon. Samuti saab häirenupulahendusega ühendada spetsiaalse suitsuanduri. Erinevalt tavalisest suitsuandurist algatab hoolekandetelefoniga seotud suitsuandur kohe alarmsituatsiooni tekkides automaatse häirekõne.
 
Medil on pakkuda teisigi nutikaid abivahendeid, nagu automaatne ravimidosaator, mis annab heli- ja valgussignaaliga märku, kui on aeg tabletti võtta, elektriline pliidivalvur, mis aitab ära hoida kõrbema läinud toidust põhjustatud tulekahju, ning asukohatuvastaja, mis võimaldab nutitelefoni omaval lähedasel jälgida, kus eakas inimene asub.
 
Lisainfot nende ja teiste abivahendite kohta saab Medi nõuandeliinilt 661 8181, e-posti aadressilt info@medi.ee ja kodulehelt www.medi.ee