Lemmiklooma pidamisest Põltsamaa vallas

Oluline teada!
 
  • Koer või kass peab olema kiibistatud, tätoveeritud või märgistatud ning registreeritud lemmikloomaregistris.
  • Avalikus ruumis võivad ringi liikuda üksnes vaktsineeritud, nõuetekohaselt märgistatud ja registreeritud ning steriliseeritud/kastreeritud kassid.
  • Looma pool tekitatud reostus tuleb koheselt koristada.
  • Väldi looma ärajooksmist ja inimestele või teistele loomadele kallaletungimise võimalust! Looma kadumisel korralda viivitamatult looma otsimine.
  • Koera tohib viia avalikku kohta jalutusrihma otsas ja vajadusel ka suukorvistatult.
  • Ühistranspordis peab koeral olema jalutusrihm ja suukorv, välja arvatud koertel, kes on süles või kandmisvahendis. Kasse on lubatud ühistranspordis vedada kandmisvahendis.
 

NB! Lubamatu on kinnistutele asetada vabalt ringi liikuvate lemmikloomade toitmiseks toiduaineid või loomatoitu. Samuti on lubamatu Teile mittekuuluva looma söötmine omaniku nõusolekuta. Looma toitmisega kaasneb kohustus hoolitseda looma eest!

 

Kiibistamine

Kiibistamine ja registreerimine võimaldab loomi kergemini identifitseerida ja omanikel oma kaduma läinud lemmik kiiremini üles leida. Põltsamaa vallas peetavad koerad ja kassid peavad olema kiibistatud ja registreeritud Lemmikloomaregistris. Registrisse saab oma looma lisada iga loomaomanik ise.
 
Kiibistamine ja veterinaarteenused Põltsamaa piirkonnas
 
Põltsamaa veterinaarteenused
Põltsamaa linn, Lossi 4 
Enne kliinikusse pöördumist broneerida aeg telefoni teel  7752 528
 
Mobivet OÜ
Liikuv väikeloomakliinik, mille vastuvõtukabinett tuuakse sinna, kus seda on vaja.
Telefon 5171 831; kliiniku e-post:  kliinik@mobivet.ee,
 
NB! Kui kiibistad oma lemmiku, siis kanna ta kindlasti ka lemmikloomaregistrisse. Kui loom läheb kaduma, siis on teda kergem koju toimetada! 

 

Kui lemmik läheb kaduma

Kaduma läinud looma otsimise ja püüdmise kohustus on esmajärjekorras looma omanikul endal. Tõhusaks abiliseks on siin sotsiaalmeedia. Põltsamaa vallas saab kaduma läinud ja hulkuvate loomade kohta jagada infot järgmises sotsiaalmeediagruppides:
 
 
Kui loomaomanik oma kohustust ei täida, siis peab kohalik omavalitsus oma haldusterritooriumil korraldama hulkuvate loomade püüdmist. Põltsamaa vallvalitsus teeb koostööd Tartu koduta loomade varjupaigagaViljandi loomade varjupaiga kodulehel avaldatakse sinna sattunud loomade pildid ja andmed.
 

 

Kui märkad hulkuvat looma

Kui märkad hulkuvat looma, anna sellest teada Põltsamaa Haldusele, helistades
  • juhataja Merlin Martinson, tel. 5191 9449

 NB! väljakutsetele reageeritakse üldjuhul tööpäevadel.

Võimalusel tee loomast pilt ja jaga seda sotsiaalmeediagruppides Põltsamaa Elu ja Märgatud Põltsamaal. Lisa pildile aeg ja koht, kus looma märkasid.

Lemmikloomade järelevalve küsimustega tegeleb majandusosakonna juhataja Kersti Paas, tel 5308 1082, e-post kersti.paas@poltsamaa.ee.

 

Oluline teada

 

 

 Loomaarstid Põltsamaal
 
Põltsamaa linn, Lossi 4 
Tel.  7752 528
 
Liikuv väikeloomakliinik, mille vastuvõtukabinett tuuakse sinna, kus seda on vaja.
Tel 5171 831; e-post:  kliinik@mobivet.ee,