Kus toimub?

Põltsamaa kohvikutepäev toimub juba üheksandat korda. See on päev, mil Põltsamaa linna ja selle ümbrust vallutab maitsvate küpsetiste hõng, naer ja rõõmsad näod. Täpsem kodukohvikute asukohakaart valmib suve jooksul, kui on selgeks saanud kodukohvikute täpsed aadressid ja menüüd.

Info uueneb jooksvalt Põltsamaa kohvikutepäeva Facebooki lehel.

 

Millal toimub?

Kohvikutepäev toimub laupäeval, 14. augustil ja on ühepäevane sündmus, mis tähendab, et alates hommikust kuni sama päeva õhtuni katab linna kodukohvikute meeleolu. Täpne alustamise kellaaeg sõltub kohvikupidajate seatud algusajast. Juunikuus valmib täpne loetelu kohvikutest ja siis saame välja hõigata täpsed lahtiolekuajad. Kogemus näitab, et kõige paremad toidud võivad kiiresti otsa saada, seega soovitame kõigil juba hommikust valmis olla!

 

Kes on kohvikupidajad?

Kohvikuid on oodatud pidama pere- ja sõpruskonnad ning kollektiivid! Kohvikute registreerimine kestab kuni 21. maini 2021. Seda saab teha, kui täidad ankeedi: https://bit.ly/registreeri-kohvik. Kohvikutepäevale palume mitte registreerida erakondade ja teiste poliitiliste ühenduste kohvikutel.

 

Mis päeva jooksul toimub?

Iga kohvikupidaja saab ise valida, milline näeb välja tema pakutav menüü ja muu programm. Järjest rohkem liidetakse kohvikupidamisse erinevad sündmusi. Nii võib lisaks maitsvale toidule leida end uudistamas vanakraaminäitust, moeetendust, pillimängu, tantsu ja laulu. Kutsume üles kõiki kohvikupidajaid juba aegsasti plaani pidama, mis võiks nende kohviku erinumber olla. Ehk õnnestub kogukonnast sõpru-tuttavaid kaasates mõni tore lisategevus korraldada!

 

Millega peaksin sellel päeval arvestama?

  • Põltsamaa kohvikutepäeval on mõnus liigelda jalgsi või rattaga. Liigne autodega sagimine väikses linnas ei tasu ennast ära. 
  • Kodukohviku eelduseks ei ole avalikult kasutatavad tualetid. Seega arvesta, et enne kohvikuringile tulekut oleks piisavalt ruumi nii toidule kui ka joogile!
  • Varu kohviku külastamiseks piisavalt sularaha! See annab võimaluse soetada head ja paremat sinu valitud kodukohvikust. Enamikes kohvikutes ei ole kaardimaksevõimalust.
  • Pea meeles, et kui toit saab otsa, siis on kohvikupidajal õigus panna uksed kinbi enne kavas näidatud lõpuaega. Et mitte pika ninaga jääda, uuri kohvikutekaardilt, kuhu kindlasti soovid jõuda ja alusta sealt.

Ja nagu kohvikutepäevale kombeks - võta kaasa rõõmus meel! Just sel päeval saad näha vanu ja uusi sõpru, kellega Põltsamaa kogukonnas üheskoos hea olla.

 

Korraldajad:

Eva Nõmme ja Laura Oro
Tel: 5816 4595

Abilised, korraldajad, toetajad: