Uudised ja teated

« Tagasi

Rünno Savir pälvis Vabaduse Tammepärja aumärgi

Justiitsminister Maris Lauri tunnustas 31. augustil Vabaduse Tammepärja aumärgiga 32 inimest, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel. 
 
Teiste hulgas pälvis tunnustuse Kaitseliidu Jõgeva maleva Põltsamaa üksikkompanii ajaloopealik Rünno Savir. 
 
Savir on 2017. aastast tegelenud aktiivselt Põltsamaa vallast ja selle lähiümbrusest pärit Vabadussõjas langenute ja Vabaduse Risti kavaleride haudade ülesotsimise ja nende korrastamisega. Põltsamaa vallas on korrastatud juba viis hauda. 
 
Hetkel on Rünno võtnud endale eesmärgiks korrastada endise Puurmani valla territooriumil asuva Kursi kalmistul asuvad Vabadussõjas langenute ja Vabaduse Risti kavaleride haud.
 
Ühtekokku said aumärgi 32 inimest. Tunnustuse pälvinute hulgas on neid, kes osalevad vabatahtlikuna aktiivselt erinevate mäluorganisatsioonide ja seltside töös, et säilitada, jäädvustada ja edasi anda Teise Maailmasõja, küüditamise ning vabadusvõitluse minevikulugu. Lisaks on seal Kaitseliidu taastamise ja tegevusega seotud inimesi ja neid, kes kannavad hoolt sõjahaudade ja mälestusmärkide eest.