Uudised ja teated

« Tagasi

Puurmani Muusikastuudios alustasid uued õpetajad

 
Puurmani Muusikastuudios alustasid sel sügisel kaks uut õpetajat –Sten Zaitsev ja Kerttu-Liisa Sepp. Rahvamaja perenaine Helen Taal on uhke ja rõõmus, et muusikastuudiol õnnestus andekad inimesed endale meelitada.
 
„Alustasin muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakooli Puurmani filiaalis, kus õppisin Anneli Rebase käe all akordionit ja Margit Pettaiga klaverit," räägib Sten. „Pärast põhikooli lõpetamist asusin õppima Tartu Jaan Poska gümnaasiumisse, kus muusikaõpetaja pakkus mulle sooduspileteid erinevatele kontsertidele. See äratas minus huvi orkestrimuusika vastu."
 
Täna õpib Sten Zaitsev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika koorisuuna teisel kursusel, kus tema õpetajateks on näiteks Triin Koch, Maksim Štšura ja Taavo Remmel. Lisaks on ta tänaseks läbinud Hando Nahkuri klaverisaate meistrikursuse ning avaldab lootust, et saab lähiaastail end väljaspool koolikursuseid veel täiendada. 
 
Muusikastuudios annab noormees klaveri-, akordioni- ja laulutunde. 
 
„Tunnikava loon lähtuvalt sellele, kuidas mind õpetatud on," ütleb Sten. „Minu eesmärk õpetades ei ole niivõrd üksikuid lugusid õpetada, kuivõrd anda õpilastele alused iseenda õpetamiseks. Seetõttu ei puudu tundidest teooria- ja noodilugemisosad. Kuna Puurmani muusikastuudio õpetajakoht on mu esimene erialane töökogemus, loodan, et muusikastuudio pere hoiab mind!"
 
Kerttu-Liisa Sepp  on õppinud ja õpetanud Austraalias, Belgias ja Hollandis. Nüüd on ta jõudnud Puurmanisse, kus soovib üle kõige jätkata oma muusikalist missiooni – õpetada lapsed laulma ja muusikat armastama.
 
Kerttu-Liisa senine muusikaline haridus on seotud koori- ning ansamblilauluga. Täna on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppimas lisaks pärimusmuusikat ning muusikapedagoogikat. 
 
„Sõbralik suhtumine, kannatlikkus ja väike abiline Ronny teevad minust õpetaja, kellega on julge koos töötada," ütleb Kerttu-Liisa. „Ootan huviga kohtumisi uute õpilastega, kellega koos ellu viia ilusaid muusikalisi unistusi."