Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa vald tähistab rahvamaja päeva Põltsamaal ja Pajusis

Eestimaa Rahvamajade Ühing korraldab 23. oktoobril rahvamajade koostöö tiivustamiseks Eestimaa Rahvamaja Päeva pealkirjaga "Keel. Kultuur. Kogukond".

Põltsamaa Kultuurikeskuses on sel päeval kavas maja 60 aastapäevale pühendatud Stiilipidu Sünnipäev, algusega kell 19.00. Esinevad kultuurikollektiivid, süüakse koos sünnipäevatorti, tantsitakse ansambli Ahoi muusika saatel ning nauditakse üllatusesineja etteastet.

Pajusi rahvamaja alustab kell 11.00 lauamängude hommikuga, kell 12.00 algab pärmitaigna koolitus ja kell 17.00 toimub Silet Disco. 

Päeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust rahvamajade vajalikkusest ja olulisusest, tagada kultuuri ja rahvusliku identiteedi hoidmine ja luua eeldused rahvamajade arenguks. Koos tegutsedes aitame säilitada  kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, omavalitsuste rahvamajades ning soodustada kultuurielu järjepidevust ja arengut.

Kokku on Eestimaa Rahvamajade Päeval osalemas 105 rahvamaja. Tegevusi jagub igale sihtgrupile: toimuvad kohtumised kirjanikega, näitlejatega, fotograafidega, pärimusehoidjatega jne. On avatud huviringid, põnevad näitused ja kultuurikohvikud.  Tehakse õpitube ja koolitusi, näidatakse filme, toimuvad tantsuõhtud ja kontserdid.