Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaale rajatud eramu kandideerib 2021. aasta puitehitiseks

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu puitehitise võistlusel Aasta puitehitis 2021 kandideerib ka Põltsamaale Kannikese tänavale rajatud eramu  
 
 
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab juba 19. korda aasta puitehitise võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii arhitektuurses, tehnilises kui ka ehituslikus mõttes.
 
Konkursi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. "Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline," märgib ta.
 
Konkursil on neli auhinnakategooriat, peaauhinna Aasta Puitehitis autoreid premeeritakse seejuures kahe reisipääsmega puitarhitektuuri konverentsile Innsbrucki Austriasse. Parimate liimpuidu, interjööri ja fassaadi eripreemiate eest on ette nähtud 1000€ preemia.
 
Konze sõnul pöörab kuuest eksperdist koosnev žürii, kuhu kuuluvad Yoko Alender, Markus Kaasik, Karin Paulus, Alar Just, Tiia Ruben ja Kaur Talpsep.
 
Võitjad kuulutatakse välja 22. oktoobril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil "Puit – homse elukeskkonna võti".