Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa valla elanikeni jõuab aasta jooksul ülikiire internetiühendus

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect alustas Põltsamaa vallas valguskaablivõrgu ehitust, mis toob elanikeni tulevikukindla, operaatorist sõltumatu kiire internetiühenduse.
 
Käesoleva aasta lõpuks pakutakse liitumisvõimalust pea 470 Põltsamaa valla aadressile nii Annikvere, Arisvere, Mällikvere, Umbusi, Vitsjärve, Väljataguse külas kui ka Põltsamaa linnas.
 
Enefit Connecti taristu liitumiste üksuse juhi Oliver Ruusi sõnul kasvatab ettevõte järjest sidevõrgu ehitusmahtusid ning uute alade valikul lähtutakse sellest, kus saab pakkuda kiire internetivõrgu lahendust korraga võimalikult paljudele seda vajavatele aadressidele. Sellest sai lähtutud ka Põltsamaa vallas. 
 
„Kiire valguskaablil jooksev internet on meie tulevik, mille kättesaadavus peaks olema laialdane. Selle olulisust on veelgi võimendanud tervet maailma tabanud koroonakriis, millest tingitult on kasvanud internetikasutuse vajadus nii kodukontorites kui kaugõppel," sõnab ta ning lisab, et valguskaablil jooksev internetiühendus on tänapäeval kõige kiirem ja kindlaim viis internetivõrgus andmete edastamiseks. 
 
Ruusi sõnul on Põltsamaa elanikul võimalik Eesti Energia veebilehel (energia.ee/kiireinternet) kontrollida, kas tema aadress kuulub Enefit kiire andmesidevõrgu ehitusplaanidesse. „Kui hetkel veel ei kuulu, saab sealsamas esitada selleks sooviavalduse, mida julgustan kindlasti tegema. Nii saab meie jaoks selgemaks, kus huvi veel on ning saame sellega oma edasistes arendusplaanides arvestada," sõnab Ruus. 
 
Liitumisvõimalusega aadresside kogukuluks liitumisel on valguskaabliühenduse väljaehitamise ühekordne tasu 199-249 eurot. Lisaks kuvatakse liitumislepingu sõlmimisel Eesti Energia iseteeninduskeskkonnas eeldatav tööde valmimise tähtaeg.
 
Võrguga liitunud kliendi jaoks on hilisem operaatori valik vaba ehk teenusepakkujaks saavad olla nii Telia, Tele2, Elisa või mõni teine turuosaline, kes Põltsamaa vallas teenust pakub. Kõik operaatorid on oodatud vallaelanikele oma teenuseid pakkuma. Kiire internet jõuab kliendini pärast operaatoriga lepingu sõlmimist ning vajalike tehniliste toimingute teostamist.  
 
Oliver Ruusi sõnul ei mõelda operaatorineutraalsusest tihti kui olulisest tegurist. Seda see siiski aga on, sest selle asemel, et siduda end ühe teenusepakkujaga, on kiire interneti vabavõrgu puhul võimalik teenuseosutaja ise valida ning seda soovi korral alati ka vahetada. „Läbi operaatorist sõltumatu vabavõrgu on võimalik hoida sidekulud täpselt nii madalad, kui turg hetkel lubab, ning puudub pikaajaline siduv leping vaid ühe teenusepakkujaga," tõstab Enefit Connecti esindaja esile olulist argumenti.