Uudised ja teated

« Tagasi

Lähiajal algavad Põltsamaa uue hooldekodu ehitustööd

Juuli keskpaiku sõlmiti ehitustööde leping Dorpat Ehitus OÜ-ga, kes asub lähiajal ehitama sihtasutusele Põltsamaa Tervis kahest teenusüksusest koosnevat hooldekodu.

„Ehitushankega alustati juba jaanuaris, kuid leping ehitajaga sõlmiti alles nüüd - juulis," ütles projektijuht Kristi Klaos „Hanke protsess oli pikk, kuna tegemist oli läbirääkimistega hankega. Esmased pakkumused ületasid eelarvelisi vahendeid ligi 300 000 euro võrra ning läbirääkimiste lõppedes tunnistati edukaks Dorpat Ehitus OÜ pakkumus. Lisaks oli vajalik enne lepingu sõlmimist saada lõplik positiivne laenuotsus SA poolse omaosaluse katteks."

Hanke tulemusena laekus neli pakkumust. 14. juulil sõlmiti ehitustööde leping Dorpat Ehitus OÜ-ga. Ehitus läheb maksma 2 421 804 eurot ning tööd valmivad 14 kuu jooksul, s.o. hiljemalt  2022. aasta augustis.

Leping näeb ette kahe 30-kohalise hooldekodu madalenergiahoone rajamise Tiigi kinnistule (Jõgeva mnt äärde).

„Ehitustööd algavad nädala jooksul ning paralleelselt on vajalik hakata tegelema juba nii sisustuse kui ka personali küsimustega," ütles SA Põltsamaa Tervis juht Merle Mölder. "Meie jaoks on see uus arendatav teenus, kus 60 hooldekodu teenuskohast on vähemalt 10 plaanitud dementsete jaoks. Just dementsete inimeste kohtade järele on nõudlus eriti suur." 

Teenusüksuste maksumus kokku koos sisustusega on üle 2,5 miljoni euro, millest 1,04 miljonit on energiatõhususe meetme toetusraha ja 1,5 miljonit eurot SA Põltsamaa Tervis poolne laen.

Hoonete projektlahenduse on koostanud Architecture Workshop Finland Oy.

 

VAATA LISAKS: