Uudised ja teated

« Tagasi

Vald allkirjastas lepingu Puurmani lasteaia ümberehituseks

Põltsamaa Vallavalitsus allkirjastas lepingu OÜga Frank Ehitus ja Everster OÜga, kes alustavad lähiajal Puurmani lasteaia projekteerimis- ja ehitustöödega.
 
Puurmani lasteaed Siilipesa on ehitatud 1990. aastal. Tegemist on esialgu koolihooneks planeeritud hoonega, mille tänane köetav netopind on 1738 m².  Hoones tegutseb 3 rühmaga ja 51 lapsega lasteaed.  Hoone on soojustamata, sel puudub ventilatsioonisüsteem ning küttesüsteem on osalt amortiseerunud.
 
Lasteaia hoone energiaklass täna on E (energiatõhususarv 229 kWh/(m²*a)). Projekti raames planeeritud tööde aluseks on Pärt Metsar, Lõuna-Mulgi Arendus OÜ poolt koostatud energiaaudit. Hoone rekonstrueeritakse energiaklassile C (energiatõhususarv 123 kWh/(m2*a)). 
Sellega hoiab vald aastas kokku ca 15 000 eurot.
 
Rekonstrueerimistööde käigus rajatakse lasteaiale uus küttesüsteem ja soojatagatusega ventilatsioonisüsteem, soojustatakse välisseinad, sokkel ja pööning, paigaldatakse uued aknad ja uksed, uuendatakse valgustus, paigaldatakse päikesepaneelid. Osa kasutuseta seisvaid ruume (ca 500 m²) lammutatakse.
 
Projekteerija ja ehitaja leidmiseks korraldas vallavalitsus riigihanke, mille lõppvooru esitas pakkumise kolm ettevõtet. Edukaks tunnistati OÜ Frank Ehitus ja Everster OÜ ühispakkumus maksumusega 574 202,87 eurot (ilma käibemaksuta).
 
Tööd algavad lähima paari nädala jooksul ja kestavad 2021. aasta lõpuni.
 
Puurmani lasteaia projekteerimist ja ehitust rahastatakse Põltsamaa vallale eraldatud CO2 toetusest ja valla eelarvest.