Uudised ja teated

Kuningamäel valmis mäesuusanõlv

Sihtasutus Põltsamaa Sport eestvedamisel valmis Põltsamaa külje all Kuningamäel mäespordi õppenõlv, mis on reedest avatud kõigile suusa- ja lumelauasõpradele.
 
140meetrise tõusurajaga nõlvalt saab umbes paarisaja meetri pikkuse liu. Raja profiil on mõeldud pigem alustavale ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel. Mäkke viib tõstuk ning laskudes leiab väikseid hüpekaid, rollereid, torusid ja boxe.
 
Mõte rajada Põltsamaale mäesuusanõlv tekkis 2000ndate alguses, kui Kuningamäele hakati selleks otstarbeks kujundama tehismäge. Mäe arendamise eest vastutab Põltsamaa Vallavara, igapäevase toimimise eest SA Põltsamaa Sport ning mäenõlva kasutust korraldab tänavu lumelauaklubi Põltsamaa Kosmos.
 
„Päris ulmeline mõte – võtame kätte ja teeme siia keset siledat maad mäe!"  ütles nõlva arendamisse panustanud klubi Põltsamaa Kosmos eestvedaja Joel Pärle. „Tulemus pole üldse paha, Kuningamäel asub ilmselt üks Eesti paremini valgustatud mäespordinõlvadest ja vaieldamatult kõige mõnusam õppenõlv."
 
Rajameister Indrek Eensalu sõnul on tulevikuplaanid veelgi ambitsioonikamad. „Kui meil õnnestub kasvatada tehismäge lubatud kõrguseni (suhteline kõrgus 35 m), tahame Kuningamäel avada senisest pikema laskumisnõlva ja tänane rada jääks siis õppenõlvaks."
 
Kuningamäe arendustest on võitnud ka murdmaasuusatajad - mäeehituse kõrvaltööna valmis pikima tõusuga suusarajalõik Põltsamaal. 
 
Mäesuusanõlval saab esimese sõidu saab teha reedel, 12. veebruaril kell 15. Edaspidi on nõlv avatud reedeti kell 15:00 - 20:00, laupäeviti kell 10:00 - 20:00 ja pühapäeviti kell 10:00 - 17:00. Täiskasvanuile maksab päevapilet 15 eurot ja tunnipilet 7 eurot. 12-aastased ja nooremad saavad päevapileti 12 euro ja tunnipileti 5 euro eest.
 
Kohapeal on võimalik rentida väikeses koguses ka lumelauavarustust (laud, saapad, klambrid, kiiver). Varustuse rent maksab 20 eur/päev või 14 eur/tund. Eelbroneeringute alusel on privaatseltskondadel võimalik nõlva kasutada vabalt valitud ajal 200 eur/3h (ei sisalda varustuse renti). 
 
NB! Aegadel, mil tõstuk töötab, on ohutuse kaalutlusel nõlval kelgutamine keelatud!