Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa vald uuendab tänavavalgustust

Põltsamaa vald asub koostöös Põltsamaa Vallavara OÜga uuendama Põltsamaa linna, Puurmani aleviku ning Pikknurme ja Laasme külade tänavavalgustust.
 
Kokku renoveeritakse 1500 valguspunkti, millest ligi poolte puhul vahetatakse ära valgustid olemasolevatel Elektrilevi postidel. Ülejäänute puhul paigaldatakse maakaabel ja vahetatakse välja nii postid kui ka valgustid. Osa tänavaid saab juurde lisavalgusteid.
 
Tööde tulemusena väheneb aastane tänavavalgustuse elektritarbimine 533 MWh ja see võimaldab vallal kokku hoida üle 60 000 euro aastas. 
 
Tänavavalgustust uuendamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 0,69 miljoni euroga. Projekti kogumaksumus on 1,15 miljonit eurot, millest vallapoolne omaosalus on 0,46 miljonit eurot. Vald on sõlminud ehituslepingu EST Networks OÜga, ehitusjärelevalvet teostab Infragate Eesti AS. Tööde lõpptähtaeg on 31. oktoober 2021.
 
Pärast tänavavalgustuse uuendamist Põltsamaa linnas, Puurmani alevikus ning Pikknurme ja Laasme külades on planeeritud uuendada tänavavalgustust veel 12 piirkonnas - Aidu, Arisvere, Esku, Kalana, Kamari, Lustivere, Pajusi, Pisisaare, Puiatu, Vitsjärve, Võisiku ja Vägari külades. 
 
Varem on SA KIK toel uuendatud valgustust Adavere alevikus, Puurmani alevikus Jõgeva mnt, Võhmanõmme külas ja Kuningamäe terviserajal.
 
VAATA LISAKS: