Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa WPargi hoone kandideerib 2020. aasta arhitektuuripreemiale

Eelmisel nädalal selgusid kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali 2020. aasta preemiate nominendid ja teiste hulgas kandideerib aastapreemiale ka Põltsamaa WPargi hoone.
 
Hoone arhitektuurse lahenduse on loonud Peeter Pere ja Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid) ja see on üks kuuest nominendist arhitektuuri kategoorias.
 
„Arhitektuur peegeldab ajastut, mõtteid, tundeid, arusaamu ruumist ja selle toimimisest. Lisaks eelarve suurust ja valmimise kiirust. Meil oli kiire ja eelarve oli väike," märkisid arhitektid veelauakeskuse hoone tutvustuses. „Kogumulje on lihtne rikas ruum, lakoonilisus, proportsioneerimine, elementide ja konstruktsioonide rütm, materjalide liitumine, värvivarjundid, valgus  - kõik ülesloetu liitub ühtseks tervikuks."
 
WPargi administratiivhoones on kokku sulatatud siseruumi atmosfäär, sisustus, detailid, konstruktsioon, materjalid, erinevad tegevused, avarus, vabadus ja kõike seda ümbritsev maastik.
 
"Rõõmustav on, et head arhitektuuri sünnib ka väljaspool Tallinna ja Tartut. Oluline on ka see, et väljapaistvate ehitiste kõrval saame tunnustada innovatiivset mõtet ja tulevikku vaatavat visiooni," ütles žürii esimees Emil Urbel.
 
Seitsmes kategoorias esitati tänavu arhitektuuripreemiatele 43 kandidaati. Preemiakandidaadid valis välja žürii, kuhu kuulusid sihtkapitali liikmetest tootedisainer Merike Rehepapp, arhitekt Koit Ojaliiv ja arhitektuuriajaloolane Mait Väljas ning külalisekspertidena sisearhitekt Maarja Valk-Falk, maastikuarhitekt Merle Karro-Kalberg, arhitektuuriajaloolane Liina Jänes ja arhitekt Emil Urbel.
 
Preemiakandidaadiks sai esitada objekte, mis valmisid perioodil 20.08.2019–20.08.2020, samuti lühema- või pikemaajalisi tegevusi. Urbeli sõnul on märgiline, et objektid-laureaadid on alguse saanud avalikest arhitektuurivõistlustest.