Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa uut hooldekodu projekteerib Architecture Workshop Finland Oy

Põltsamaa vald viib koostöös SAga Põltsamaa Tervis ellu energiatõhususe meetmest toetatud kahe hooldekodu teenusüksuse rajamise projekte.
 
Kaks 30-kohalist hooldekodu madalenergiahoonet on plaanis rajada Tiigi kinnistule (Jõgeva mnt äärde). Detailplaneering on koostamisel ning läbi on viidud projekteerimishange.
 
„Laekus 3 pakkumust ning välja valiti Architecture Workshop Finland Oy Eesti filiaal poolt esitatud lahendus, millel oli väga hea ruumiplaan ning linnaruumi rikastav arhitektuur," ütles arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos „Projekteerimisel hindasime lisaks tööde maksumusele esitatud kavandeid."
 
Projekteerimistööde leping Architecture Workshop Finland Oy Eesti filiaaliga on sõlmitud (30.09.2020) ning projekteerimistööd peaks valmis saama 4 kuu jooksul, s.o. hiljemalt 2021. aasta jaanuari lõpuks. Seejärel viime läbi ehitushanke ning loodetavasti on uued hooldekodu majad valmis järgmise aasta lõpuks.
 
„Hooldekodu teenusüksused on vajalikud, kuna hetkel Lustivere mõisas tegutsev hooldekodu ei vasta Terviseameti nõuetele ning teenuse osutamine tuleb seal lõpetada.," ütles SA Põltsamaa Tervis juht Merle Mölder. „Vajadus teenuse järgi on ajas aga aina suurenev."
 
Teenusüksuste maksumus kokku on 2,39 miljonit eurot, millest 1,04 miljonit on riiklik toetusraha ja 1,35 miljonit eurot SA Põltsamaa Tervis poolne laen. Hooldekodude ehitamist toetab riik kasvuhoonegaaside kvoodikauplemisega saadud tulust.
 
VAATA LISAKS: