Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa katsetab oma OTT-võrgustikuga

Eile Põltsamaa kultuurikeskuses toimunud kohaliku toidu infopäeval sündis mõte hakata Põltsamaal korraldama märtsist kaubakohtumisi kohaliku toidu tootjate ja ostjate vahel. Esimene kokkusaamine on kavandatud 17. märtsile.
 
Põltsamaa OTT (otse tootjalt tarbijale) kaubakohtumised hakkavad esialgu toimuma teisipäeviti pärast tööpäeva lõppu Põltsamaa kultuurikeskuse fuajees. Soojemate ilmade saabudes kolivad kaubakohtumised õue. Tunni aja vältel on kõigil huvilistel võimalik osta kohalike toidutootjate toodangut.
 
Rohkem infot Põltsmaaa OTT kohta jõuab huvilisteni lähinädalail.
 
Lisaks kaubakohtumistele tutvustas vallavalitsus plaani korraldada suvel Roosisaare ruumieksperimendi raames kohalikule toidule pühendatud teemapäev, kus võiks lisaks toiduturule toimuda ka põnevaid töötubasid.
 
Samuti on suve lõpus toimumas Põltsamaa sildade ja kohvikute päev, mille raames võiks toimuda Põltsamaa maitsete konkurss.
 
Kohaliku toidu infopäeval oli osalejaid 33. Esitlustega astusid üles Kääpa OTT asutaja ja eestvedaja Annika Oras, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli projekti- ja arendusjuht Marika Šadeiko ja õppetööstuse juhataja Edgar Lepman ning Veterinaar- ja Toiduameti spetsialistid Helve Tuulma ja Rita Mäemuru.
 
Järgmine samalaadne kohtumine toimub 2020. aasta II poolel.