Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa veelauakeskust hakkab haldama OÜ Wakepark

Põltsamaa Vallavara sõlmis lepingu OÜga Wakepark, kes asub haldama Kamari järvel 2020. aasta mais valmivat Eesti moodsaimat veelauakeskust.
 
OÜ Wakepark võitis Põltsamaa Vallavara poolt korraldatud avaliku konkursi ja saab õiguse korraldada  keskuse tööd 2025. aastani. Soovi korral on haldajal õigus pikendada lepingut veel kuni 5 aastaks. Wakepark maksab veekeskuse haldamisõiguse eest renti 2880 eurot aastas, millele lisandub iga-aastane tarbijahinnaindeks.
 
„Tegemist on esimese ja hetkel ainukese ringkaabliga Eestis. Kvaliteetset teenust ja mõnusat õhkkonda pakkudes on võimalik Põltsamaale kohale tuua veelauaspordi harrastajaid nii Eestist kui välismaalt," ütles OÜ Wakepark juhatuse liige Taavi Emajõe.
 
Lepinguga võttis OÜ Wakepark kohustuse luua 17 uut töökohta ja investeerida Põltsamaa piirkonda viie aasta jooksul täiendavalt ligi 470 tuhat eurot.
 
„Pikemas plaanis on meie eesmärgiks luua Põltsamaa veelauakeskusest palju laiema tootevalikuga aktiivse eluviisiga inimestele mõeldud perekeskus," märkis ettevõte oma pakkumises. Võimalike arendustena näeb OÜ Wakepark Kamari järvele veepealse seikluspargi rajamist, rulaparki koos pumptrackiga ja batuute järve kaldale.
 
„Valla jaoks on projekti peamine eesmärk elavdada Põltsamaa piirkonna elu-, külastus- ja ettevõtluskeskkonda," ütles Põltsamaa vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos. „Investeeringud ja uued töökohad Kamaris mõjutavad positiivselt kogu valla arengut."
 
OÜ Wakepark taga on meeskond, kes veab ka osaühinguid Nõmme Lumepark ja Seikluspark. Viimane on Eesti suurimaid ja üks vanemaid seiklusparkide haldajaid. Firma alustas 2006. aastal Nõmme Seikluspargiga ning järjepideva ja jätkusuutliku arengu tulemusena haldab täna kolme suurt seiklusparki Eestis - Nõmme Seiklusparki, Valgeranna Seiklusparki ja Pirita Seiklusparki.
 
Kamari järvele rajatav veelauakeskus on Eestis ja naaberriikides ainulaadne. Ringkaablisüsteem  võimaldab elamusspordiga tegeleda nii veel kui ka lumel. Lisaks kaablisüsteemile on plaanis järvele rajada veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid ja neid toetav taristu.
 
Keskuse rajamist toetatakse EL Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) raames piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Keskuse rajamiseks sai Põltsamaa Vallavalitsus ERF toetust 1,582 miljonit eurot, valla omaosalus on 400 000 eurot.
 
Toetuse abil on juba tänaseks rajatud kaablisüsteem, mille paigaldas Snow & Wakeboard Solutions OÜ. Samuti on käimas keskuse administratiivhoone ehitus, mida püstitab Embach Ehitus OÜ.