Uudised ja teated

« Tagasi

Vabadusvõitlejate ühendus palub infot II ilmasõjas langenute kohta

Tänasest Põltsamaa vallast mobiliseeriti aastatel 1941-1944 Saksa väkke väga palju mehi, kellest paljud kahjuks langesid või jäid sõjaväljal kadunuks. Paljude langenute kohta on meil info olemas, kuid mõningate kohta võib info puududa.
 
Jõgeva Vabadusvõitlejate Ühendus palub kõigilt Põltsamaa valla elanikelt infot isikute kohta, kes langesid ja/või jäid teadmata kadunuks II maailmasõjas, võideldes Saksa poolel Eesti üksustes-idapataljonides, politseipataljonides, Eesti Leegionis/Eesti Diviisis, piirikaitserügementides, omakaitse allüksustes tagalas ja rindel, lennuväes, õhutõrjeüksustes, Eesti (Saksa) politseis. Ootame infot ka  langenud või teadmata kadunud metsavendade kohta, kes kaitsesid end ja oma kodu punase terrori vastu.
 
Sügisel möödub 75 aastat Eesti kaitselahingutest, mis olid sõjas osalenud Eesti üksustele väga rasked, kaotusterohked, aga ka väga kangelaslikud. Andkem teada oma lähedastest, isast, vennast, onust, vanaisast, vanavanaisast või naabrimehest, kes andsid vabaduse altarile suurima, mis neil anda oli – ELU. Ärme unusta Teise Vabadussõja kangelasi!
 
Infot ootame telefoninumbrile 56132204.
 
Jõgeva Vabadusvõitlejate Ühendus