« Tagasi

WPargis tunnustati Jõgevamaa parimaid olümpiaadidel osalejaid

14. mail toimus juba teist korda tunnustusüritus Jõgevamaa õpilastele, kes tulid kolme parima hulka olümpiaadide piirkondlikes voorudes.

Sel õppeaastal võeti osa 12 olümpiaadist ning tunnustusüritusele oodati 81 edukat noort. Nende hulgas oli ka mitmeid noori, kes tulid esikolmikusse kohe mitmes aines: : Ranno Valk (Jõgevamaa Gümnaasium, 6 olümpiaadil), Tormi Arne Raidvere (Jõgevamaa Gümnaasium, 6 olümpiaadil), Jakob Vilhelm Maikalu (Põltsamaa Ühisgümnaasium, 6 olümpiaadil), Hanna Stamm (Jõgeva Põhikool, 4 olümpiaadil), Kaisa Kolbin (Põltsamaa Ühisgümnaasium, 4 olümpiaadil), Gudmund Roosiõis (Jõgeva Põhikool, 3 olümpiaadil), Herta Eesmäe (Jõgeva Põhikool, 3 olümpiaadil). Kahel olümpiaadil tulid esikolmikusse Emma Duvin (Jõgeva Põhikool), Indrek Virks (Jõgevamaa Gümnaasium), Johanna Aia (Laiuse Jaan Poska Gümnaasium), Kertu Möller (Jõgeva Põhikool), Ly-Sandra Vool (Oskar Lutsu Palamuse Põhikool), Mattias Pihlak (Jõgevamaa Gümnaasium), Säde Külvet (Jõgeva Põhikool), Kätlin Toom (Põltsamaa Ühisgümnaasium), Leonardo Moroz (Põltsamaa Ühisgümnaasium), Oliver Žukovitš (Põltsamaa Ühisgümnaasium), Johannes Blumbach (Mustvee Kool), Rico-Cristiano Tamm (Mustvee Kool) ja Rasmus Maasing (Voore Põhikool).

Olümpiaadide korraldamine on Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ülesanne, aga me ei saaks sellega hakkama ilma aineühenduse juhtideta ja suurepäraste õpetajateta. Aitäh, teile, Tiit Naarits (ajalugu), Merle Ojamets (emakeel), Aire Narits (bioloogia), Vello Mägi (füüsika), Koidu Lääne (geograafia), Ulvi Tiisler (keemia, majandus) ja Eha Kuld (matemaatika).

Ka sel aastal korraldas WPark noortele ägeda seikluspäeva täis orienteerumist ja ronimist. Siiski ei puudunud ürituselt ka ametlik osa ja oma tervitused ja käepigistuse andsid noorele edasi Põltsamaa vallavanem Karro Külanurm, Jõgeva valla haridusnõunik Helle Kajaste ja Mustvee valla haridusspetsialist Ruth Ahven. Päevale lükkas hoo sisse Arlet Palmiste.

Noortel on jäänud nüüd õppeaasta edukalt lõpetada ja nautida suve. Uuel õppeaastal ootavad aga maakonna tarkasid noori taas uued väljakutsed.

Tekst: Evelyn Sepp (JAEK olümpiaadide koordinaator)
Foto: Kristi Sepri