« Tagasi

Puurmani Rahvamaja Perepäeval tutvuti politseitööga

Pühapäeval, 19. märtsil, oli Puurmani Rahvamaja laste rõõmu ja siginat-saginat täis. Toimus Perepäev, kuhu oli külla tulnud ka Eesti Politseimuuseum. Ürituse sissejuhatuseks toimus lühike loeng politsei tööst. Eriti põnev oli ülevaade kuriteopaigas tegutsemisest - mis sellisel juhul politseinikel seljas, mis on uurijatel kaasas, kuidas otsida ning võtta erinevaid jälgi.

Pärast loengut oli kõigil huvilistel endal võimalus uurija ameti katsetada. Vana plangu pealt püüti leida üles vereplekke, otsiti sõrmejälgi, täideti sõrmejäljekaarti, mõõdeti jooksja kiirust, koostati fotorobotit, prooviti politsei varustust selga panna. Palju elevust tekitasid prillid, mida ette pannes sai tunda, kuidas on kõndida väga väsinud või ebakaines olekus.  Samuti sai uudistada esemeid, mis on kurjategijatelt konfiskeeritud.

Et päev veel lõbusam oleks, oli lastel võimalus liugu lasta ning hüpata batuudil. Kohvikus pakuti Pagaripliksi maitsvaid saiakesi.

Igal juhul võib öelda, et selline temaatiline perepäev pakkus kõigile osalistele uut teadmist ning mõnusat vaheldust! Järgmise korrani!

 

Suur aitäh:

Khea ja Merilin Eesti Politseimuuseumist!

Pagaripliks Kadi Lepp maitsvate saiakeste eest!

 

Helen Taal

Puurmani Rahvamaja

(Fotod: Helen Taal)