« Tagasi

Väärikate ülikool Põltsamaa vallas alustas teist semestrit

Ruumi sisenesid natuke segaduses tudengid. Silmad vaatasid eksinud pilguga ringi.

„Miks ei asetse toolid nii nagu tavaliselt? Miks on siin lauad, millel paber ja kirjutusvahendid? Oi, kas tõesti mina pean ka hakkama rääkima… Mis põnev asi siin küll toimub? Ah, et see oli lõks- sellepärast meile siis ei öeldudki, mis siin esimeses loengus toimuma hakkab! Oleks seda enne teadnud, oleks ikka kohale tulnud!"- need on ilmselt vaid mõned mõtted, mis käisid läbi nende 96 vaarika peast, kes 10. jaanuaril Lustivere kultuurimaja saali astusid. Seekord panime seltskonna proovile ühiskonnateemalisel seminar-loengul.

Meil on vedanud, sest on olemas omakandi inimene, kes on ka ise igas mõttes elukestva õppe eeskuju- alles see oli, kui ta lõpetas magistrantuuri. Ei möödunud kaua, kui avas uue haridusliku väljakutse ukse. Seekordse loengu lektoriks oli Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi, sotsioloogia doktorant Heidi Paabort.

Heidi ise kirjutas oma kogemustest nii: "Eelmisel nädalal oli mul suur au olla lektoriks Põltsamaa väärikate ülikoolis, kus arutasime inimese, ühiskonna, kogukonna ja koosloome teemadel. Mõtisklesime, kuidas tänapäeval käib teenuste loomine ja milline on selles meie igaühe osa. Kuna koosloome üks oluline osa on eksperimenteerimine ja praktiline väljund, katsetasime ka ise, kuidas ühe teenuse disainimine võiks välja näha. Oli armas vaadata, kui aktiivselt kõik kaasa mõtlesid! See näitas, et sellises formaadis võiks ka tulevikus, miks mitte, näiteks kaasava eelarve vaatest, töötubasid korraldada! Peamised ootused, milles muutust või uusi teenuseid soovitakse näha, olid seotud peamiselt igapäevase heaoluga- paremad pesemistingimused, võimalus pinkidel jalgu puhata, transpordiühenduse ülevaatamine, Bolt teenuse jõudmine Põltsamaale, abi kodutöödes jpm. Tänan veelkord võimaluse eest ja teeksin seda ikka ja jälle!"

Ka vaarikate seltskond tänab Heidit selle põneva loengu eest!

Kevadsemestril kuuleb veel loenguid teemadel nagu riigikaitse, liikumisaasta, ajalugu, keskkond ja eluolu. Reeglina toimuvad loengud kord kuus- kuu igal teisel teisipäeval algusega kell 13.00 valla erinevates piirkondades. Erandiks on veebruarikuu loengukord, mis toimub 28.02.2023.

Täpsemat infot leiab Põltsamaa vallavalitsuse kodulehelt: www.poltsamaa.ee/vaarikad või kontaktil: Marilin Mölder, e-post: marilin.molder@poltsamaa.ee , telefon: 56966862.

(Programmi toetavad: Tartu Ülikool, Haridus- ja Teadusministeerium, Leader Eesti, Jõgevamaa Koostöökoda, Põltsamaa Vallavalitsus)

LOENGUPLAAN 2022/2023 KEVAD

( www.poltsamaa.ee/vaarikad )

Kuupäev

Asukoht

Teema

Loengupidaja

10.01.2023

Lustivere Kultuurimaja

Igaüks on kogukonnas muutuste looja

Heidi Paabort

Tartu Ülikoooli, Ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia doktorant

28.02.2023

Põltsamaa Kultuurikeskus  

Mu kodu, mu kindlus?

Kindral Martin Herem

Eesti Kaitseväe juhataja

 

Elari Kliiman

Päästeamet

14.03.2023 

Puurmani Rahvamaja

Liikumisaasta 2023

Kaarel Zilmer

Tallinna Ülikool, Looduse ja Terviseteaduste Instituut, teenekas lektor, Ph.D

 

Kristjan Port

Tallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituut

11.04.2023

Põltsamaa Lossihoov

Ajalugu ja aja lugu

David Vseviov

Eesti Kunstiakadeemia, professor

 

 

Rutt Tänav

Põltsamaa valla ajaloo uurija

09.05.2023  

Kamari Seltsimaja/

Kuningamäe kardikeskus 

*Asukoht täpsustub

Loodus ja eluolu

Keskkonnaamet


 

Vladislav Koržets

humorist, kirjanik, loodushoiu populariseerija