Uudised ja teated

« Tagasi

Vallavalitsus viis sotsiaaltoetuste taotlused iseteeninduskeskonda SPOKU

Põltsamaa vallavalitsus avas võimaluse taotleda mitmeid sotsiaaltoetusi elektroonilise avalduste ja taotluste menetlemise süsteemi Spoku kaudu.
 
Sellest nädalast on Spokus võimalik taotleda sünnitoetust, laste prillitoetust, kooli alustamise toetust ja matusetoetust. Samuti on iseteeninduskeskkonnas võimalik esitada sotsiaalhoolekandelise abi taotlusi. 
 
Seni tuli toetuse saamiseks laadida kodulehelt alla taotlusvorm, täita see, digiallkirjastada ja saata vallavalitsusele. Vallavalitsuse ametnik registreeris selle, trükkis välja või asus taotlust menetlema. Nüüd kaob suurem osa neist tegevustest.
 
Taotlejal tuleb vallavalitsuse kodulehel (konkreetse sotsiaaltoetuse alamlehel) ID-kaardi või SmartID-ga siseneda iseteeninduskeskkonda, täita vajalikud lahtrid ja saata taotlus süsteemi kaudu vallavalitsusele. Taotluste läbivaatamine toimub samas keskkonnas, kaob vajadus paberasjaajamiseks.
 
Paralleelselt e-teenuste keskkonnaga on inimestel jätkuvalt võimalik esitada taotlusi ka käsikirjaliselt.
 
Lisaks sotsiaaltoetustele toimub Spokus ka MTÜde tegevus- ja projektitoetuste taotlemine.
 
Spoku arendaja on Tartu tarkvarafirma Piksel OÜ.  Ettevõtte sõnul on süsteemi eesmärk lihtsustada avalduste ja taotluste esitamist ja menetlemist ning muuta omavalitsuse töö võimalikult läbipaistvaks.