Uudised ja teated

« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 25. novembril taas Põltsamaale

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb taaskord külla Põltsamaale, et vastu võtta kodudes liigseks muutunud heas korras asju. Uuskasutuskaubik peatub neljapäeval, 25.11 kell 11–13 Põltsamaa kultuurikeskuse parklas. 
 
Viimati külastas kaubik Põltsamaad kevadel ning võimaluse vastu asjad uuele ringile anda tunti suurt huvi.
 
Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodusisustust ja väiksemat kodutehnikat. Uuskasutuskeskusele võib julgesti annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks vastu talve suveasju ja vastupidi. Kõige olulisem on, et uuele ringile antavad asjad oleksid sellises seisukorras, et neid oleks võimalik kohe uuesti kasutusse võtta. Uuskasutuskeskus palub mitte tuua katkiseid ja määrdunud asju, sest igapäevaselt ei ole keskusel võimekust suurt hulka rõivaid pesta, katkine ese on aga ohuks järgmisele kasutajale. 
 
Kõik asjad saab üle anda turvaliselt ja kontaktivabalt, asetades asjad kaubikusse. Kaubik on kohal kaks tundi ja nii saavad inimesed oma käigud selle aja peale kenasti ära hajutada. Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu laste turvatoole ja -hälle, samuti kineskooptelereid ja gaasipliite. Kogumisringide ajal ei võta Uuskasutuskeskus vastu mööblit, et kõik asjad mahuksid kenasti autosse ära. 
 
Uuskasutuskeskus sorteerib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus oma kaupluste ülalpidamiskulud ja võimaliku laienemise üle Eesti.
 
Uuskasutuskeskusel on 16 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Põltsamaale lähimad kauplused asuvad Paides ja Tartus. Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste varjupaiku, loomade varjupaiku ning lisaks materjalide ja muude tarvilike asjadega õpilasfirmasid, kunstitudengeid ja käsitöölisi.