Uudised ja teated

« Tagasi

Ühisgümnaasiumi kauaaegne õppealajuhataja Tiia Mikson pälvis riikliku elutööpreemia

Viljandis Ugala teatris laupäeva õhtul toimunud üheksandal aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab" kuulutati välja laureaadid 12 kategoorias ning tehti teatavaks kolm riikliku haridustöötaja elutööpreemia saajat. Teiste hulgas pälvis elutööpreemia kauaaegne Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Mikson
 
Tiia Mikson oli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppealajuhataja aastatel 2000-2021. Tema eestvedamisel pälvis Põltsamaa Ühisgümnaasium tuntust uuendusmeelse ja innovaatilise koolina. Miksoni algatusel osales kool digipöörde pilootprojektis ja sai rahvusvahelist tähelepanu oma küberkaitse õppesuunaga.
 
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnas preemiate üleandmisel, et õpetajad on kogu ühiskonnale olnud eeskujuks kui kiired ja loomingulised kohanejad, esiõppijad ja loovate lahenduste leidjad. «Tänan, et olete valinud maailma muutmiseks parima võimaluse – õpetaja ameti!»
 
Lisaks Tiia Miksonile pälvisid riikliku elutööpreemia Taimi Tulva ja Helmer Jõgi.
 
Kõik laureaadid said traditsiooniliselt auhinnaks Joosepi kuju. Väikse poisi käes olev maakera sümboliseerib kogu maailma teadmisi, mis on käeulatuses, tänu millele on omakorda kogu maailm käeulatuses.
 
Tunnustussündmuse eestvedajad on haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.