Uudised ja teated

« Tagasi

Saame tuttavaks, Põltsamaa Vallavalitsuse jurist Aiki Schneider!

20. septembril alustas Põltsamaa Vallavalitsuses juristina tööd Aiki Schneider. Saame tuttavaks!
 
Räägi palun natuke endast, kes Sa oled? 
 
Sündisin Tartus, kus läksin ka I klassi. Mingil hetkel kolisime vanematega Jõgevamaale Laiusele, kus lõpetasin põhikooli ja Jõgeval gümnaasiumi. Juba gümnaasiumis tekkis soov minna õppima õigusteadust. Läksin Tartu Ülikooli. Pärast õigusteaduskonna lõpetamist jäin Tartusse ja elan seal tänaseni. Olen töötanud juristina Tartu Linnavalitsuses ja erinevates riigiasutustes. Hobideks on aiandus, lugemine ja sportimine – harrastan triatloni.
 
Miks otsustasid kandideerida Põltsamaa Vallavalitsuse juristiks? 
 
Ametikoht tundus huvitav ja mulle sobiv. Mõtlesin, et saan oma teadmistega aidata kaasa ka lapsepõlve kodukandi, Jõgevamaa, arengule.
 
Milline on Sinu varasem kogemus juristina. Mis muudab juristitöö omavalitsuses eriliseks, spetsiifiliseks? 
 
Olen üle 20 aasta töötanud juristina nii era- kui ka avalikus sektoris, sh konsultandina ringkonnakohtus. Omavalitsuses muudab juristitöö spetsiifiliseks lai valdkond, sest tegeleda tuleb kõigega. See teeb töö huvitavaks ja mitmekülgseks. Inimeste aitamine ning maakeskkond on mulle alati hingelähedased olnud.
 
Millised on Sinu olulisemad tööülesanded? 
 
Olulisemateks ülesanneteks on tagada valla haldusmenetluse, haldusaktide, lepingute, toimingute ja õigusaktide õiguspärasus. Samuti on minu ülesandeks volikogu liikmete, vallavalitsuse teenistujate ja valla allasutuste juhtide juriidiline teenindamine ja nõustamine. Veel pean jälgima seda, et valla poolt läbi viidavad riigihanked vastaksid kehtivatele õigusaktidele.
 
Mida võiksid või peaksid Põltsamaa inimesed teadma seoses Sinu ametikohaga? 
 
Nad peaksid teadma, et vallavalitsuse jurist nõustab juriidiliselt vallavalitsuse teenistujaid, volikogu liikmeid ja hallatavate asutuste juhte. Kui kellelgi on vaja õigusabi, siis peaks ta abi saamiseks ikkagi pöörduma mujale.