Uudised ja teated

« Tagasi

Saame tuttavaks, juhtumikorraldaja Helina Kalev!

20. septembrist töötab Põltsamaa Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonnas juhtumikoraldajana Helina Kalev. Kes on Helina ja mida tähendab juhtumikorraldaja töö? Saame tuttavaks!
 
Helina, räägi palun natuke endast. Kes Sa oled? 
Olen kasvanud ja elanud peaaegu kogu oma elu Puurmani lähistel. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tundus kõige südamelähedasem asuda õppima sotsiaaltööd. Lõpetasin Lääne- Viru rakenduskõrgkooli. Seejärel tulin kodukanti tagasi. Enne Põltsamaale tulekut töötasin lasteaiaõpetajana Siimusti Lasteaed-Algkoolis. Minu hobiks on ratsasport, tegelen takistussõiduga. Hobused on hõivanud ka enamuse mu vabast ajast.
 
Miks otsustasid kandideerida Põltsamaa vallavalitsuse juhtumikorraldajaks?
Olin ammu mõelnud liikuda edasi erialase töö peale. Näinud kuulutust, et Põltsamaa Vallavalitus otsib oma kollektiivi juhtumikorraldajat, otsustasin kandideerida. Olen küll õppinud sotsiaaltööd, kuid sellel alal töötamise kogemus puudub. Tundsin, et töö Põltsamaal oleks mulle heaks väljakutseks, kust alustada. Juhtumikorraldaja töö annab mulle kindlasti juurde palju teadmisi ning oskusi, et edasi areneda ja võimaluse rakendada koolis õpitut.
 
See on meie vallavalitsuses täiesti uus amet.  Millega juhtumikorraldaja tegeleb? 
Juhtumikorraldaja töötab projekti „Noortegarantii tugisüsteemi" raames. Minu ülesanneteks on toetada noori hariduse ja töökoha omandamisel, et aidata neil iseseisvalt hakkama saada. See on oluline selleks, et ennetada mitmeid sotsiaalseid riske.
 
Mida võiksid või peaksid Põltsamaa inimesed teadma seoses Sinu ametikohaga? 
Minu esimesteks tööülesanneteks on tutvuda põhjalikult „Noortegarantii tugisüsteemi" projektiga ja võtta ühendust noortega, kes kuuluvad meie sihtgruppi. Kui nüüd mõelda üldiselt, siis Põltsamaa inimesed võiksid enda ümber rohkem märgata noori, kes võivad abi vajada ja vajadusel julgustada neid abi otsima. 16-29-aastane noor, kui vajad tuge või nõustamist haridustee jätkamisel või tööellu suundumisel, võta ühendust! Koos leiame kindlasti mingi lahenduse.