Uudised ja teated

« Tagasi

Saame tuttavaks! Helina Amur, Puurmani Mõisakooli direktor

1. detsembril alustab Puurmani Mõisakooli direktorina tööd Helina Amur, kes on nii Puurmani kooli vilistlane kui ka töötanud seal mõnda aega õpetajana. Saame tuttavaks! 

 
Miks otsustasite kandideerida Puurmani Mõisakooli juhiks?
Septembris, uut kooliaastat alustades, ei tulnud mul selline elumuudatus üldse mõttesegi. Mul olid suurepärased õpilased, väga head kolleegid ning toetav ja mõistev koolijuht. Mulle väga meeldib õpetada ning töökohta muuta polnud põhjust.
Puurmani Mõisakooli direktori ametikohale tööpakkumist nähes tundsin, et pean kandideerima. Esialgu mingit konkreetset plaani või soovi polnudki, lihtsalt tunne, et pean seda tegema. Ütlen ausalt, et pärast dokumentide saatmist valdas hetkeks mind kerge paanika, et millega olen hakkama saanud. Kuid tasapisi harjusin mõttega ning järk-järgult tekkisid ideed ja nägemused sellest tööst. Töövestluskomisjoni ette minemise ajaks olin juba päris palju teemaga tegelenud ning enam ei kahelnud endas ega oma otsuses kandideerida.
 
Olete olnud seotud Puurmani kooliga ka varem? 
Olen olnud Puurmanis nii õpilane kui õpetaja. Lõpetasin Puurmani Keskkooli 1998. aastal.  Pärast õpetajakutse omandamist kandideerisin Puurmani Gümnaasiumisse klassiõpetajaks. Olen väga tänulik toonasele direktorile Toomas Annukile, kes mulle õpetajana töötamiseks võimaluse andis ning õppealajuhatajale Nadežda Niklusele, kes mulle väga heaks mentoriks oli. Töötasin Puurmanis 10 aastat klassi-, kunsti- ja inglise keele õpetajana. 
 
Kandideerides oli teil ilmselt ka miski nägemus, millisena soovite näha Puurmani kooli tulevikus. Millised on suurimad väljakutsed? Millised on teie unistused seoses kooliga?
Kindlasti on mul oma nägemus. Samas tean ka omast kogemusest, et nendest nägemustest ei ole mittemingisugust kasu, kui pole meeskonda, kellega seda teostada. Seega pean oma esialgseks suurimaks väljakutseks ühtse, üksteist toetava ning tegutsemistahtelise õhkkonna loomist nii õpetaja kui õpilase jaoks. Unistan sellisest koolist, kus hommikul tõustes rõõmustab nii õpetaja kui õpilane, et on koolipäev. Unistan sellisest koolist, kuhu lapsevanem saadab oma lapse südamerahuga ning tuleb ka ise rõõmsalt ja julgelt. 
 
Vallas on käimas haridusvõrgu ümberkorraldused. Milliseid võimalusi näete selles Puurmani kooli jaoks?
Olen veendunud, haridusvõrgu korraldamine Põltsamaaa vallas on ette võetud heas usus. Arvan, et just selle ümberkorralduse valguses on Puurmani Mõiskaoolil võimalus särama lüüa, tõestada oma vajalikkust, erilisust ning  olulisust kogukonna jaoks.
 

Helina Amur

Hariduskäik: Laeva Põhikool, Puurmani Keskkool, Tartu Ülikool klassiõpetaja, lisaeriala kunstiõpetus), Tallinna Ülikooli haridusteaduste magister. Hiljem õppis Tallinna Ülikoolis inglise keele õpetajaks. Lõpetas 2016 Tartu Ülikooli täiendusõppeprogrammi haridusasutuse juhtimise alal. 
Senine töökäik: õpetaja Puurmani Gümnaasiumis, klassi- ja inglise keele õpetaja Siimusti Lasteaed Algkoolis.
Hobid: Olen pea 20 aastat tegelenud väga tõsiselt puhtatõulise tori hobuse kasvatamise ja aretamisega. Lisaks meeldib lugeda,  teha käsitööd, joonistada. Kui aega leian, meisterdan ka mõne vitraaži.
 
Raivo Suni