Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa võõrustab põhiseaduse 100. aastapäeva puhul teemanäitust

Ruumieksperimendi Ruumeks 2.0 raames jõuab Põltsamaale Vabamu rändnäitus „Sinu, Minu, Meie riik". Näitust saab külastada Roosisaarel 8.-10. juulini.
 
„Põhiseaduse 100. aastapäev tuletab meile meelde, et põhiseadus on riigi kodanike kokkulepe, mis koondab ühiskonna alusväärtused ja toimimise põhimõtted," ütles näituse projektijuht Maarja Tinn. „Vabamu näituse oluline mõte on, et põhiseadus jääb vaid paberile, kui igaüks meist iga päev ei ela nende põhimõtete ja väärtuste järgi." 
 
Rändnäitusega „Sinu, Minu, Meie riik" soovitakse heita pilk kolmes suunas: minevikku, et mõista, millistes oludes on meie riik sündinud; tänapäeva, et hinnata ausalt Sinu, Minu ja Meie kõigi rolli riigi igapäevases toimimises; ning tulevikku, mida rajamegi just täna ja kõik koos vastavalt põhimõtetele, mida järgime ja millest kinni peame. 
 
Näitus on ülesehituselt informatiivne, ent vormilt mänguline, kutsudes inimesi valikute osas kaasa mõtlema ning otsustusprotsessides osalema
 
Lisaks Põltsamaale külastab näitus suvel veel üheksat Eesti linna: Tallinnat, Tartut, Pärnut, Viljandit, Haapsalu, Paidet, Sillamäed, Rakveret ja Raplat.
 
Vabamu, endise nimega Okupatsioonide muuseum on Tallinnas paiknev muuseum okupatsioonidest, vastupanust, taastamisest ja vabadusest.