Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Vallavara sõlmis lepingud uue lasteaia mänguväljakute rajamiseks

OÜ Põltsamaa Vallavara sõlmis lepingud osaühingutega Fixman Eesti ja 3 Park Eesti uue Põltsamaa lasteaia mänguväjakute rajamiseks.
 
Fixman Eesti OÜ rajab 150 000 euro eest väikerühmade mängualad, liikluslinnaku, üld- spordi-, muusika-, ehituse-, kunsti- nuti-, taime ja veealad. 3 Park Eesti OÜ rajab aga 48 481 euro eest suure madalseiklusraja ja tunnetusala. 
 
„Tegemist on projekteerimis-ehitushangetega," ütles projekti eestvedaja Kristi Klaos. „Ootame väga igasuguseid põnevaid ettepanekuid selle kohta, mida võiks rajatavatel mänguväljakutel teha. Oma mõtted võib saata aadressile kristi.klaos@poltsamaa.ee"
 
Lasteaia juurde rajatavad mänguväljakud on mõeldud avalikuks kasutuseks kõigile lastele. Ka neile, kes uues lasteaias ei käi.
 
Põltsamaa Vallavalitsus ja Põltsamaa Vallavara sõlmisid tänavu märtsis lepingu osaühinguga Mapri Ehitus, kes projekteerib ja ehitab hiljemalt 2022. aasta augustiks Põltsamaale uue lasteaia.
 
Kuni 300 last mahutav lasteaed hakkab paiknema endise Põltsamaa lauluväljaku alal Kuuse 19 kinnistul ja võimaldab sinna tulevikus mahutada amortiseerunud MARI ja Tõrukese lasteaiad. Lasteaeda on planeeritud 10 tavarühma ja 4 väikerühma. Kahe lisarühma ja tegevustubade jaoks on käimas 3. kärje ehituse hange.
 
Uue lasteaia maksumuseks kujuneb ca 5 miljonit eurot (ei sisalda käibemaksu). Lasteaia projekteerimist ja ehitamist rahastab vald oma eelarvest ning lisaks on saadud toetust energiatõhususe meetmest 1,2 miljonit eurot ning COVID-19 eriolukorra investeeringute toetusest 236 000 eurot. Tegemist on Põltsamaa valla ajaloo suurima omainvesteeringuga.