Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Vallavalitsuse kriisikomisjon palub võimalusel edasi lükata peod, üritused ja rahvakogunemised

Terviseamet avaldas 21.09.2020 artikli, milles soovitab edasi lükata või ära jätta kõik perekondlikud kogunemised, peod ja muud üritused. Soovitatav on üritused lükata 3 kuni 4 nädalat edasi ja seejärel uuesti olukord üle hinnata. Viimase 14 päeva jooksul on teostatud testide seast osutunud positiivseks kokku 410 testi, mis teeb suhtarvuks 100 000 elaniku kohta 30,85. Eestis oli nakatumiste tipphetkeks 6. aprill, kui suhtarv oli 56,66. Praegu on nakatunute arv pidevalt kasvav.
 
Tunnetame, et inimesed on tüdinud kõikidest piirangutest ja keeldudest. Teame, et see ei ole meile kerge. Siinkohal toonitame, et vähendada riske ning vähendada piirangute perioodi, on eesolevatel nädalatel väga oluline kaitsta enda ja oma lähedaste tervist. Palume järgida kõiki kehtestatud reegleid. 
 
Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida. Järgida tuleb kätehügieeni. Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 
Palume kõikidel korraldajatel võimalusel ära jätta või edasi lükata suuremad pidustused, üritused, rahvakogunemised ja teised sarnased tegevused. Palume kõikidel Põltsamaa valla elanikel käituda vastutustundlikult ja püsida igasuguste haigustunnuste esinemisel kodus. 
 
Palume mitte käia rahvarohketel üritustel, sest iga üritus ei ole viimane. Püüame üheskoos vähendada nakkuste levikut, et me kõik saaksime tulla tagasi oma tavapärase elu juurde. Ära ohusta enda ja teiste inimeste elusid ja tervist!