Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Vallavalitsus pälvis peresõbraliku tööandja hõbetaseme

Et muuta töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks, läbis Põltsamaa Vallavalitsus kahe ja poole aasta pikkuse peresõbraliku tööandja programmi ning pälvis selle eest esimese Eesti omavalitsusena hõbetaseme märgise. Tunnustuse andsid täna videosilla vahendusel üle sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman.
 
Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul kätkeb töötaja- ja peresõbralikkus endas ka paindlikkust töö tegemise ajas ja kohas.
 
"Koroonaviiruse leviku tõkestamine on esitanud tööandjatele tõsise väljakutse organisatsiooni töö korraldamisel. Praeguses situatsioonis, kus inimeste tervise hoidmiseks tuleb hoida distantsi ja korraldada töö võimalusel kodukontorist, on kindlasti olnud eelis töötaja- ja peresõbralikel tööandjatel, kes on juba varasemalt juurutanud paindlikke töö tegemise vorme," lausus Kiik. 
 
Põltsamaa Vallavalitsus oli üks 34 organisatsioonis, kes pälvis peresõbraliku programmi lõppmärgise. Lisaks tunnustati algmärgisega 28 tööandjat, kes on läbinud eelhindamise ja koostanud järgnevateks aastateks tegevuskava organisatsiooni töökultuuri arendamiseks.
 
Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.
 
Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused.