Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa valla nelja haridusasutust hakkab toitlustama suurköök

Seoses ümberkorraldustega Põltsamaa valla allasutuste töös muutub uuest õppeaastast mitmete valla lasteaedade ja koolide toitlustamine.
 
Uuest õppeaastast lõpetatakse toidu valmistamine Põltsamaa lasteaedades MARI ja Tõruke, Esku-Kamari koolis ja Pisisaare koolis. Neid asutusi hakkab toitlustama Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lille tn majas asuv suurköök, mille võimekus on valmistada toitu umbes 1100 lapsele. 
 
Et lasteaedasid ja koole paremini teenindada, on gümnaasiumi kööki soetatud uus ja suurem praeahi, kaks sügavkülmikut ning pottide ja termoste pesumasin. Samuti on toidu vedamiseks kohandatud Citroen-väikebuss, millega on võimalik soe toit kõigisse lasteaedadesse ja koolidesse toimetada ühe veoringiga.
 
Toidu veoring toimub marsruudil PÜG, Mari, Tõruke, Pisisaare ja Esku. Igas kohas on umbes viieminutine peatus, kus antakse üle soe toit ja võetakse vastu eelmise toidukorra nõud.
 
Toidu ümberjagamine rühmade vahel ja koolis toimub senistes köökides. Igal asutusel on oma termosed, lahtist toitu ei veeta. Soe toit jõuab lasteaedade ja koolide ümberjagamispunktidesse vähemalt 63 kraadise temperatuuriga.
 
Laste toitlustamises sisulisi muutusi ei toimu. Söögiajad jäävad samaks.
 
Suurköögi teenindatavates haridusasutustes on ühesugune menüü, mille koostamisel on arvestatud lasteaedade ja koolide varasema kogemusega. Kuna toiduringi on lülitatud ka lasteaiad, siis suureneb hommikupudru nädalane valik ühisgümnaasiumis. 
 
Suurköök pakub meelsasti kõigile lapsevanematele võimalust menüüs pakutavat maitsta. Kui kellelgi on küsimusi või mõtteid seoses haridusasutuste toitlustamisega, palume ühendust võtta suurköögi peakoka Maris Rabaga (e-post: maris.raba@poltsamaa.edu.ee).