Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa valda registreerus kampaania ajal 47 inimest

2019. aasta 15. novembrist 31. detsembrini toimunud kampaanias „Registreeri elukoht Põltsamaa vallas" lisandus valla elanike registrisse 47 inimest. 
 
„Registreerunute näol oli valdavalt tegemist inimestega, kes olid soetanud kinnisvara või elasid Põltsamaa vallas juba varem," ütles rahvastikutoimingute spetsialist Ülle Kirsimägi. 
 
Kampaania eesmärk oli korrastada rahvastikuregistri andmeid ning kutsuda Põltsamaa vallas elavaid inimesi end ka ametlikult valda registreeruma. Sissekirjutusest oleneb vallale laekuv üksikisiku tulumaks, mis võimaldab arendada siinset elu.
 
Näiteks 1000 euro suurust kuupalka saava inimese tulumaksust saab Põltsamaa vald aastas umbes 1400 eurot. Selle eest saab vald pakkuda umbes kaks nädalat hommikuputru kõigile valla õpilastele. 10 inimese tulumaksust saame välja ehitada korraliku mänguväljaku, rajada valgustuse 300 meetri pikkusele tänavalõigule, remontida ühe klassiruumi või ehitada  ligi 100 m kergliiklusteed.
 
Vallavalitsus kutsub ka edaspidi inimesi registreerima oma elukohta Põltsamaa valda. Rahvastikutoiminguid saab teha e-rahvastikuregistris, e-kirja või posti teel ja Põltsamaa Vallavalitsuses (Lossi 9 II korrus). Rohkem infot saab telefonil 5326 7889 või e-posti aadressil ulle.kirsimagi@poltsamaa.ee.