Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa vald saab uue aukodaniku ja neli teenetemärgi kavaleri

Põltsamaa vallavolikogu poolt moodustatud ajutine tunnustuskomisjoni teeb volikogule ettepaneku nimetada Põltsamaa valla aukodanikuks pikaaegse Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme. 
 
Arved Külanurm on panustanud Põltsamaa valla spordiellu üle 50 aasta. Viimastel aastakümnetel on ta olnud Eesti sumo noortekoondise treener ja Eesti naistemaadluse treener. Ta on Pälvinud 2012. aastal Jõgevamaa Kuldristi ning on valitud üheksal korral maakonna aasta treeneriks. Arved Külanurme mitmekülgne tegevus on toonud Põltsamaale kolmel aastal parima maadlusklubi tiitli.
 
Valla teenetemärgi saavad seltskonnatantsu populariseerija ja veteransportlane Juhan Tennasilm, Põltsamaa Kodu juhataja Lagle Kalberg, proviisor ja MTÜ Puurmani Eakate Seltsi üks eestvedajaid Maire Noormägi ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula.
 
Aunimetus "Põltsamaa valla aukodanik"  on Põltsamaa valla kõrgeim autasu, mis omistatakse Põltsamaa vallale osutatud pikaajaliste väljapaistvate teenete eest või vallapoolse erilise austusavaldusena elutöö eest.  Põltsamaa valla teenetemärk autasu, mis omistatakse inimesele, kes oma töö ja tegevusega on oluliselt kaasa aidanud Põltsamaa valla arengule või kes on silma paistnud mingi konkreetse Põltsamaa valla jaoks olulise saavutusega.
 
Põltsamaa valla tunnustamise kord lubab igal aastal anda välja anda kuni neli aukodaniku nimetust ja neli teenetemärki.
 
Tunnustused antakse üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud pidulikul sündmusel Vabadussõjas langenute mälestussamba juures.