Uudised ja teated

« Tagasi

Vald alustas muusikakoolile uute ruumide ehitamist

Vallavalitsus sõlmis lepingu OÜga 3 SELTSIMEEST, kes alustas sel nädalal ümberehitustöid Põltsamaal Lille tn 2/4 õppehoones. Tööde lõppedes on plaanis sinna kolida Põltsamaa Muusikakool.
 
Ümberehituse käigus ehitatakse õppeklassideks välja 1930ndatel rajatud koolimaja pööningukorrus ning muudetakse teise korruse ruumiplaneeringut. Samuti parandatakse hoone energiatõhusust, et see vääriks energiamärgist A praeguse D asemel. Tööd valmivad 2021. aasta septembriks.
 
Ehitaja leidmiseks korraldas Põltsamaa Vallavalitsus kordusriigihanke, mille võitis osaühing 3 SELTSIMEEST.
 
Esimese hanke võitis AS Eviko, kes aga avastas hiljem, et ei olnud pakkumist tehes arvestanud mitmete lepinguliste töödega. Lisaks ilmnesid mõned muusikakooli kolimisega seotud lisatööd. Leping ASiga Eviko lõpetati enne töödega alustamist. Kordushange tõi esimesega võrreldes üle 100 000 euro soodsama pakkumuse. 
 
Ehitustööd lähevad maksma umbes 650 tuhat eurot, millest valla omaosalus on 186 tuhat eurot. Ülejäänud tuleb Euroopa Liidu energiatõhususe meetmest ja COVID-19 riiklikust toetusmeetmest.
 
Tööde tulemusena saab muusikakool enda käsutusse umbes 700 m2 kasulikku pinda, mida on  üle 100 m2 rohkem kui seni.
 
Õppehoone 1. korrus jääb Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kasutusse.
 
Põltsamaa Muusikakool alustas tegevust 1959. aastal kunagise Leihbergi kaubamaja teisel korrusel Lossi tn 7. Samas hoones on kool tegutsenud tänaseni. Põltsamaa vallale kuulub hoonest 7/15. Kuna hoone on amortiseerunud ja kaasomandi rekonstrueerimiseks ei ole vallal võimalik toetust hankida, otsustas vallavalitsus rajada muusikakoolile uued ruumid hariduslinnakusse.