Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa uus vallavanem on Karro Külanurm

Põltsamaa Vallavolikogu valis tänasel istungil Põltsamaa uueks vallavanemaks Karro Külanurme.
 
36-aastane Külanurm on sündinud ja kasvanud Väike-Kamaris. Ta lõpetas 2004. aastal Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja sai 2008. aastal bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis riigiteaduste erialal. Möödunud kevadel kaitses ta Tartu Ülikoolis magistrikraadi ühiskonnamuutuste juhtimises.
 
Karro Külanurm on töötanud viis aastat erinevates ametites Tartu Ülikooli juures. Enne abivallavanemaks saamist töötas ta kuus aastat maakondlike arenduskeskuste koordinaatorina Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses. Lisaks on ta olnud sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapital hindamisekspert ja on Jõgevamaa Koostöökoja hindamiskomisjoni liige.
 
Karro Külanurm on kuulunud ühinemiseelsesse Põltsamaa Vallavolikokku ja valiti ka eelmisesse vallavolikogu koosseisu. Ta loobus kohast volikogus 2018. aasta lõpus, kui temast sai avaliku konkursi tulemusena Põltsamaa abivallavanem.
 
Abivallavanemana oli tema ülesandeks Põltsamaa allasutuste koostöö korraldamine, valda puudutavate regionaalsete ja üleriiklike projektide koordineerimine, välissuhtluse korraldamine ja valla IT-strateegia arendamine.
 
Karro Külanurm kandideeris valimisliidu Ühine Põltsamaa nimekirjas ka hiljutistel kohalikel valimistel, saades 138 häält. See andis talle koha ka praeguses vallavolikogu koosseisus.
 
Karro Külanurm oli ainus kandidaat Põltsamaa vallavanema kohale. Tema kandidatuuri toetas 13 rahvaesindajat.