Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa sai teede rekonstrueerimiseks pool miljonit eurot

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) eraldas Põltsamaa valla transiitteede ja ettevõtlusega seotud teede  rekonstrueerimiseks 548 tuhat eurot.
 
MKM eraldas 490 tuhat eurot transiitteede toetust Jõgeva mnt ja Tartu mnt osaliseks rekonstrueerimiseks. Projekti raames uuendab Põltsamaa vald kahe ringi vahelise lõigu Tartu mnt-l ning rajab uue teekatte Jõgeva mnt-l linna piirist Selverini. 
 
Tööde maksumus on kokku ligi 681 tuhat eurot. Valla omaosalus on 191 tuhat eurot.
 
Lisaks sai Põltsamaa vald ettevõtlusega seotud teede toetusmeetmest 58 tuhat eurot Tehase tee rekonstrueerimiseks. 
 
Tehase tee asub Põltsamaa EPT tööstuspiirkonnas ja on täielikult amortiseerunud. Tehase tee on ainsaks ligipääsuteeks E-Piim Transpordi autorongidele, Aroko Trans veokitele ja autorongidele, Sadala Sawmilli palgiveokitele palkide ja toodangu transpordiks, Kunstmuru ümbertöötlemiseks tehasesse tooraine ja toodangu transpordiks.
 
Tehase tee rekonstrueerimine maksab kokku 75 tuhat eurot. Valla omaosalus on 17 tuhat eurot.
 
Teed on plaanis rekonstrueerida 2020. aasta jooksul.
 
„Nende teede rekonstrueerimiseks võivad jääda omavalitsuste käed liiga lühikeseks," ütles Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Vajadus lisarahastuseks on suur ning riigipoolne juhtumipõhine toetus on juba aastaid olnud üheks praktiliseks võimaluseks kohalike teede olukorra parandamiseks."
 
Ühtekokku eraldas MKM kohalikele omavalitsustele kohalike teede investeeringutoetusi 7 miljonit eurot. Toetust sai kokku 19 projekti.