Uudised ja teated

« Tagasi

Põltsamaa Raamatukogu kirjandus- ja reisiklubiga on võimalik minna ühisele väljasõidule "Tõe ja õiguse" ja Tammsaare radadele

„Tõe ja õiguse" ja Tammsaare radadele

 

Põltsamaa kirjandusklubi ja reisiklubi ühine väljasõit

26. mail kell 9.30-17.00

 

Väljasõit Põltsamaa Raamatukogu juurest 9.30.

Retk kirjanik A.H. Tammsaare sünnipaika Albusse. Retkel rännatakse „Tõe ja õiguse" radadel ja kirjanik Tammsaare lapsepõlve olustikus. Retk on pühendatud juubelitele: Eesti Vabariik 100 ja Tammsaare 140 tähistamisele.

Päevaplaan:
Vargamäe muuseumi külastus. Tutvume 19. sajandi taluelu ja romaani „Tõde ja õigus" tegevuspaigaga.

Söömine Albu mõisa toiduaidas (Kanakoivad, kartul, salat, kaste. Iseküpsetatud leib ja sai. Purukook. Kohv, tee, morss).

Albu mõisa ekskursioon. Albu mõis on teadaolevalt vanim Järvamaa mõis. Mõisa on esmakordselt mainitud juba 1282. aastal. Mõisal on suur ja muljetavaldav ajalugu. Näha saab imelisi maalinguid. Tammsaare isa Peeter Hansen ostis oma talu Albu mõisniku käest.

Peatus Albu vallamaja ees oleva Tammsaare ausamba juures. A.H. Tammsaare oli esimene eestlane, kellele püstitati tema eluajal ausammas.

Järva-Madise kiriku külastus. Järva-Madise kirik on üks väiksemaid ühelöövilisi kirikuid Eestis. Just selle kiriku kellad helisesid üle soo Vargamäele ja andsid märku jumalateenistuse toimumisest.

OODATUD ON KÕIK HUVILISED!

Üritus on tasuline!

Võta ühendust: rutt@jkrk.ee või 776 2401

Põltsamaa Raamatukogu KODULEHEKÜLG